kaminai

Ar kaminas gali būti namų interjero elementas?

Retas kuris lietuvis savo name neturi židinio. Vieni iš jo pasidaro visą šildymo sistemą su ortakiais, kiti pasirenka tik dėl grožio tam kad galėtų pasigrožėti ugnimi ir pasišildyti vėsiais rudens vakarais. Įrengiant židinį namuose labai svarbu pasirinkti tinkamą vietą nes tai ne tik šildymo prietaisas o tikra svetainės puošmena ir dėmesio centras.

Įrengimo sunkumai

Dėl techninių galimybių ne visada pavyksta suprojektuoti židinį taip kad jis netrukdytų kitoms svarbioms namo inžinerinėms sistemoms. Pasitaiko, kad židinio norime tokiose vietose virš kurių yra metalinės nešančiosios sijos arba planuojame statyti karščiui neatspariomis medžiagomis arba paprasčiausiai nenorime kad mūsų erdvę trukdytų sienos ir mūro kampai. Viena iš išeičių išvengti nereikalingų išsikišimų kambariuose yra sienoje integruoto kamino įrengimas. Tokiu būdu galime turėti lygias sienas bet nepamirškime, kad kaminą vis tik yra ne dekoratyvinis daiktas o atlieka tam tikrą šildymo funkciją ir toje vietoje kur yra pravestas visuomet bus šilta siena ir ko gero kito šilumos tame kambaryje ir nebereikės.

Trūkumą paverskite privalumu

Jei nepavyko įsirengti kamino sienoje, nenusiminkite, yra daugybė būdų kaip paversti kaminą namų interjero akcentu. Pradžiai pabandyti paieškoti idėjų internete. Šiuo metu madingi nesudėtingo skandinaviško dizaino židiniai ir kambarių erdvės neužgožiančios apdailos ir spalvos. Jei turite kaminą miegamame, vonioje ar kitoje patalpoje jį gali apdirbti taip, kad jis atrodys ne tik gražus bet ir funkcionalus. Norint kaminą paversti akį traukiančiu kūriniu galite apklijuoti mozaika, taip pa žmonės mėgsta ant jų kabinti paveikslus, prisukti lentynas ir padėti dekoratyvinius daiktus. Gėlių deja negalėsite čia laikyti nebent tik kaktusus. Pasiteisinęs sprendimas funkcionaliai panaudoti kaminą miegamajame ar vonioje – priklijuoti didelio dydžio veidrodį kuris padidins patalpos erdvę. Taigi, būdų panaudoti kamino sienas ir įgyvendinti gražias idėjas yra daug, tereikia pasitelkti vaizduote ir pasiraitojus rankoves kibti į darbus.

Tam kad lengviau galėtumėte išsirinkti židinį ir kamino apdailą, susipažinkite su techninėmis charakteristikomis ir apžiūrėkite kaminų galeriją: https://www.zidiniaipigiau.lt/kaminai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>