Artėjančio sezono proga – apie naujus vaikų žaidimų aikštelių reikalavimus

Vaiku zaidimu aikstelesŠylant orams vis dažniau norisi būti lauke, todėl vaikų žaidimų aikštelės taip pat pabunda iš žiemos miego – čia nuolat šurmuliuoja vaikai. Tačiau ar visi žaidimų aikšteles turintys, prižiūrintys arba planuojantys tai daryti asmenys žino, kad nuo praėjusių metų lapkričio 1 dienos įsigaliojo nauji reikalavimai, susiję su vaikų žaidimų aikštelėmis?

2016 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo Lietuvos higienos norma HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ (toliau – Higienos norma), kuri patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. spalio 30 d. įsakymu Nr. V-1208 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“.

Žaidimų aikštelės privalo būti įrengiamos ne arčiau kaip 10 m nuo buitinių atliekų arba antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių, gatvių, automobilių stovėjimo aikštelių, elektros tinklo įrenginių, ir ne arčiau kaip 15 m nuo automobilių saugyklų ištraukiamosios vėdinimo sistemos angų. Žaidimų aikštelė, kuri nuo gatvės važiuojamosios dalies yra nutolusi mažiau nei 20 m, turi būti aptverta tvora arba gyvatvore.

Kiekvienoje žaidimų aikštelėje turi būti pritvirtinta žymena, kurioje yra nurodyta ši informacija: telefono numeris, kuriuo galima skambinti įvykus avarijai, telefono numeris, kuriuo galima skambinti techninės priežiūros personalui, žaidimų aikštelės pavadinimas, adresas, savininkas, taip pat kokio amžiaus vaikams žaidimų aikštelė yra skirta, ir kita reikalinga informacija.

Žaidimų aikštelių danga turi turėti atitikties sertifikatą ir gamintojo deklaraciją, liudijančią apie žaidimų aikštelės atitikimą Lietuvos standartų reikalavimams, ir instrukcijas lietuvių kalba.

Taigi ruošiantiems naujai įrengti arba remontuoti vaikų žaidimų aikštelę privalo susipažinti su naujais reikalavimais taip užtikrinant saugią vietą vaikams žaisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>