Automobilių atsiradimo istorija

Automobilių atsiradimo istorija

Automobilių logotipai ir jų modeliai keičiasi kas met. Vis modernėjant pasauliui, keičiasi ir mašinos, jos modernėja, tampa kitokios. Tačiau svarbu nepamiršti, kaip atsirado automobiliai ir kaip atrodė pirmasis zaporožietis. Automobilis yra motorinė transporto priemonė su ratais. Dauguma automobilių apibrėžimų sako, kad jie daugiausia važiuoja keliais, sėdimos dalys nuo vieno iki aštuonių žmonių, turi keturis ratus ir daugiausia veža žmones. Automobiliai buvo išrasti 1886 m., kai vokiečių išradėjas Carlas Benzas užpatentavo savo automobilį Benz Patent-Motorwagen.  Automobiliai tapo plačiai prieinami XX amžiuje. Vienas pirmųjų automobilių, įperkamų masiškai, buvo 1908 m. modelis T – amerikietiškas automobilis, kurį gamino Ford Motor kompanija. Automobiliai buvo greitai pradėti naudoti JAV, kur jie pakeitė arklių traukiamus vežimus. Europoje ir kitose pasaulio dalyse automobilių paklausa išaugo tik po Antrojo pasaulinio karo. Automobilis laikomas esmine išsivysčiusios ekonomikos dalimi.

Automobiliai turi vairavimo, stovėjimo, keleivių patogumo valdiklius ir įvairius žibintus. Bėgant dešimtmečiams transporto priemonės buvo papildytos papildomomis funkcijomis ir valdikliais, todėl jos tapo vis sudėtingesnės. Tai galinio atbulinės eigos kameros, oro kondicionierius, navigacijos sistemos ir pramogos automobilyje. Dauguma 2020-ųjų pradžioje naudojamų automobilių yra varomi vidaus degimo varikliu, varomu deginant iškastinį kurą. Elektriniai automobiliai, kurie buvo išrasti ankstyvoje automobilio istorijoje, tapo parduodami 2000-aisiais ir, kaip prognozuojama, iki 2025 m. kainuos pigiau nei benzininiai automobiliai.  Perėjimas nuo iškastinio kuro prie elektra varomų automobilių yra svarbus daugelyje klimato kaitos mažinimo scenarijų.

Automobilio naudojimas turi išlaidų ir naudos. Asmens išlaidas sudaro transporto priemonės įsigijimas, palūkanų mokėjimas (jei automobilis finansuojamas), remontas ir priežiūra, kuras, nusidėvėjimas, vairavimo laikas, mokesčiai už stovėjimą, mokesčiai ir draudimas. Visuomenės išlaidos apima kelių priežiūrą, žemės naudojimą, kelių spūstis, oro taršą, triukšmo taršą, visuomenės sveikatą ir transporto priemonės utilizavimą pasibaigus jos eksploatavimo laikui. Eismo susidūrimai yra didžiausia su traumomis susijusių mirčių priežastis visame pasaulyje. Asmeninė nauda apima transportavimą pagal pareikalavimą, mobilumą, nepriklausomybę ir patogumą. Nauda visuomenei apima ekonominę naudą, pvz., darbo vietų ir gerovės kūrimą automobilių pramonėje, transporto aprūpinimą, visuomenės gerovę dėl laisvalaikio ir kelionių galimybių bei pajamų iš mokesčių generavimą. Žmonių gebėjimas lanksčiai judėti iš vienos vietos į kitą turi didelių pasekmių visuomenės pobūdžiui.

Skaityti toliau

ka-reikia-zinoti-apie-technine-pagalba-perkant-draudima

Ką reikia žinoti apie techninę pagalbą perkant draudimą?

Jei norite būti ramesni kai išvykstate į bet kokią kelionę automobiliu ir žinoti, kad ištikus bėdai jumis pasirūpins – su civiliniu arba kasko draudimu būtinai įsigykite ir pagalbos kelyje draudimą. Sumokėjus papildomą mokestį jums nereikės mokėti už transportavimą į namus arba remonto servisą jeigu mašina suges arba padarysite avariją. Gali atsitikti ir taip, kad automobilį teks palikti saugomoje aikštelėje tad už šią paslaugą bus taip pat apmokėta draudimo bendrovės. Kokiomis dar aplinkybėmis gausite pagalbą? (daugiau…)

Skaityti toliau

trumpalaike-racioko-nuoma

Trumpalaikė račioko nuoma

Gyvenime pasitaiko daug situacijų kai mums prireikia kokio nors statybinio ar sodo įrankio, automobilio ar priekabos tik trumpa laikui. Tas pats ir statyboje, yra daug darbų kuriems tam tikra technika naudojama konkrečiai užduočiai įvykdyti.

Įsivaizduokime situaciją kai jums reikia apsitverti savo sklypą tačiau darbą norite atlikti greitai ir nenaudoti fizinių jėgų. Pirma mintis kuri šauna į galvą tai kokia technika galėtų būti naudingiausia šiuo atveju. Vienareikšmiškai galima atsakyti kad račiokas tiktų daugeliu atveju. Jei traktorius turi gręžimo antgalius ir galimybę pasikeisti kaušą į siauresnį, jo galimybės labai prasiplečia. Ką gali atlikti toks traktorius? Iškasti duobes atraminėms kolonoms, pragręžti grunte skyles stulpeliams. Kai tvora bus pastatyta, tikėtina, kad žemės lygis bus ne visur vienodas ir reikės atvežti žemių papildomai. Račiokas atveš žemes ir preciziškai išsklaidys visame skype. Kaip matome traktorius gali atlikti daug skirtingų darbų ir jums reikės mokėti tik už laiką kurį operatorius sugaišo atlikdamas darbus. Jeigu ieškote račioko nuomai, pasistenkite surasti ar suderinti laiką su ta įmonę kuri yra arčiausiai jūsų, tuomet atvykimo mokestis bus nedidelis.

Didžiausia problema su kuria susiduria žmonės norintys išsinuomoti techniką trumpam lakui yra įmonių nenoras dirbti mažos apimties darbus. Kai turimi nuolatiniai klientai, ilgalaikiai įsipareigojimai, trumpi kelių valandų pasiūlymai atrodo nepatrauklūs, todėl už tokius darbus prašomi didesni įkainiai. Išeitis iš šios situacijos yra traktoriaus nuoma be operatoriaus, tačiau tam reikalinga turėti tinkamos kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Tuo tarpu mažos statybinės technikos nuoma įmanoma susitarti ir turint įprastą B kategorijos pažymėjimą kai iš pradžių atliekamas apmokymas. Be to, tokius traktorius galima atsivežti savo dviaše arba išnuomota priekaba.

Prieš nuomojantis traktorių telefonu aptarkite ar pakvieskite darbų vadovą apžiūrėti objekto. Ne visada ratinis traktorius gali efektyviai darbuoti jei gruntas yra labai drėgnas arba pagrindą sudaro molis. Dėl trumpalaikės nuomos galite pasiteirauti telefonu kurį rasite įmonės tinklapyje: https://www.technikosnuoma24.lt/ekskavatorinio-krautuvo-racioko-nuoma

Skaityti toliau

Elektromobilių įkrovimas – prie Jūsų namų

Elektromobilių įkrovimas – prie Jūsų namų

Populiarėjant elektromobiliams Lietuvoje valdžia stengiasi įdiegti kuo daugiau stotelių, kuriose pasikrovimas būtų greitas ir labai pigus arba nemokamas. Tiesa, mažėja ne tik transporto priemonių kainos, tačiau ir pačių stotelių, kurios vis dažniau perkamos savoms reikmėms. Tai susiję su saugumu, ramumu, kad kai reikės – mašina bus visada pakrauta.

Plačiau apie elektromobilių stoteles galite skaityti čia: https://bds.lt/diagnostikos-iranga/elektromobiliu-ikrovimo-stoteles. Ir nors tokiu atveju už auto pakrovimą reikia mokėti patiems, visgi, daugeliui žmonių svarbiau saugumas, tad ir įsigijimas – apsimoka. (daugiau…)

Skaityti toliau

Sėdynių užvalkalų pasirinkimas gairės

Sėdynių užvalkalų pasirinkimas: gairės

Jeigu anksčiau transporto priemonė buvo skirta tik greitam atstumų įveikimui, tai šiuo metu žmonės perka ne tik techniškai tvarkingas, tačiau taip pat ir estetiškai patrauklias mašinas. Salone daugiausia dėmesio reikia skirti sėdynėms, kurios dažniausiai apvilktos specialiu užvalkalu, kuris nusiima ir gali būti plaunamas tada, kai jau to reikia.

O kadangi automobilių sėdynių užvalkalai yra labai įvairūs – pateiksime kelias gaires, kurios, tikimės, padės Jums rasti labiausiai poreikius patenkinančius apdangalus. (daugiau…)

Skaityti toliau

25_Automobilių nuoma Kauno oro uoste

Automobilių nuoma Kauno oro uoste

Automobilių nuomos paslaugas teikiančių bendrovių Lietuvoje gausu, tačiau norint išsirinkti geriausiai poreikius atitinkantį variantą, atrodo, ne mažas galvos skausmas. Tačiau nėra viskas taip sudėtinga, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. Į paiešką įvedus frazę „automobilių nuoma“, galima rasti nemažą šūsnį rezultatų, bet ne visi gali pasirodyti mums tinkami. (daugiau…)

Skaityti toliau