21_Darbuotojų nuoma

Darbuotojų nuoma

Automobilio ar būsto nuoma yra visiškai įprastas dalykas tiek versle, tiek kasdienybėje. Tačiau darbuotojų nuoma gali skambėti kiek keistai ir pasirodyti neįprasta paslauga. Tačiau tai visiškai nėra nieko keisto, nes tai yra daugelio įdarbinimo agentūrų įprasta praktika. Darbuotojų įdarbinimas šiuo būdu yra neabejotinai naudingas ir labai patrauklus. Įmonėms, kurios ieško laikino pastiprinimo vienoje iš savo verslo sričių, tai padeda greitai išspręsti nepatogumus.

Darbuotojų nuoma – tai toks išskirtinis darbuotojo įdarbinimo būdas, kuomet darbuotojas priklauso agentūrai, o ne įmonei, kuri jį nuomoja. Šiuo atveju, darbdaviui nereikia to darbuotojo įdarbinti ar atleisti, mokėti su jo darbo santykiais susijusių mokesčių ir darbo užmokesčio. Įmonė sudaro darbuotojo nuomos sutartį su paslaugą teikiančia agentūra, o visi mokesčiai priklauso agentūrai, kuri nuomoja darbuotoją.

Daugelis verslų susiduria su įvairiomis situacijomis, kada nuolatinis darbuotojas laikinai iškrenta iš darbo veiklos. Tokie atvejai, kaip sunkūs susirgimai, vaiko priežiūros atostogos, artimojo slauga ar darbuotojui staiga nusprendus palikti darbovietę. Dažniausiai tokie atvejai nutinka gana netikėtai arba ne visada planuotai, todėl darbdaviui staiga tenka ieškoti, kuo tą darbuotoją pakeisti. Ir tuo atveju, kai naujo darbuotojo nereikia, ir tada, kai vykdoma naujo darbuotojo paieška, reikalinga, kad kažkas atliktų tos srities funkcijas.

Tačiau tai nebūtinai gali būti susiję su darbuotojo netekimu, tai gali lemti ir prieššventinis laikotarpis ar sezoniškumas. Tai atvejai, kada tam tikru metu stipriai išauga užsakymų skaičius, padidėja gamybos pajėgumai. Kitaip sakant – atsiranda papildomos darbo jėgos poreikis, bet tik laikinai. O kaip žinia, labai nelengva surasti darbuotojus keliems mėnesiams, o ir kandidatui meluoti, jog ieškoma nuolatinio darbuotojo – tikrai ne pats geriausias sprendimas. Taigi, labai palanku tiesiog išsinuomoti reikiamos kvalifikacijos specialistą ir „užkimšti“ atsiradusią skylę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>