Dažai luboms: kokius rinktis ir kaip dažyti?

Dazai lubomsDažymas – vienas iš populiariausių lubų apdailos būdų. Šiandien dažniausios lubos – gipso kartono, kurį galima dažyti bet kokia spalva. Specialistai rekomenduoja lubas perdažyti kas penkerius metus, nes per tiek laiko lubos praranda savo estetinę išvaizdą ir jas reikia atnaujinti. Tačiau visi žinome, kad lubų dažymas – sunkesnis nei grindų arba sienų dažymas, todėl lubų dažymą geriau patikėti specialistams, o jei nusprendėte dažyti patys, ypač pirmą kartą, turite pasirinkti kokybiškus dažus, tinkamai paruošti patalpą ir lubas dažymui bei įgusti tinkamai atlikti šį darbą.

Dažai luboms gali būti dviejų tipų: dažai sienoms ir luboms arba dažai tik luboms. Kuo jie skiriasi? Pirmiausia, skiriasi jų atsparumo valymui ir trinčiai savybė. Dažai sienoms ir luboms yra atsparesni valymui ir trinčiai, nes sienos yra dažniau valomos ir dažniau veikiamos mechaniškai, dažai luboms pasižymi mažesniu atsparumu valymui ir trinčiai, tačiau to pilnai užtenka, nes lubos yra mažiau veikiamos mechaniškai ir rečiau valomos. O būtent nuo šios savybės skiriasi ir dažų kaina: atsparesniuose dažuose yra daugiau specialių priedų, didinančių šį atsparumą, todėl automatiškai kyla ir tokių dažų sienoms ir luboms kaina.

Prieš dažant lubas labai svarbu tinkamai paruošti patalpas: išnešti visus daiktus ir baldus, o tuos, kurių išnešti neina, uždengti plėvele, taip pat uždengti grindis, taip apsaugant aplinką nuo dažų taškymosi.

Lubas reikia nušveisti ir pašalinti nešvarumus bei senus apsilaupiusius dažus, lubas nuglaistyti taip išlyginant visus nelygumus ir gipso kartono siūles. Tada galima dažyti: geriausia naudoti volelį, o kraštus, kampus, ir kitas voleliu sunkiai pasiekiamas vietas nudažyti teptuku.

Taigi, svarbu žinoti, kad lubas rekomenduojama kas penkerius metus perdažyti, tačiau tik kokybiškais dažais ir tik tinkamai paruošus lubas dažymui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>