Dažniausiai užduodami klausimai apie pirmą pagalbą po avarijos

Dažniausiai užduodami klausimai apie pirmą pagalbą po avarijos

Niekam nėra malonu ne tik “dalyvauti” avarijoje, tačiau taip pat ir tapti jos liudininku arba būti pačiu pirmu žmogumi, kuris “pasiekė” avariją. Tačiau kai gyvenime taip nutinka – svarbu yra žinoti kaip reaguoti esant tam tikrai situacijai. Atsakome į dažniausiai kylančius klausimus susijusius su avarijomis kelyje ir pirmosios pagalbos suteikimu.

Ar asmuo patyręs avariją – turi apsilankyti pas mediką, net jeigu ir nėra sužeidimų?

Net jeigu ir atrodo, kad po avarijos jaučiatės gerai, visgi, vis tiek siūlome pasirodyti gydytojui. Gali būti, kad patirtos traumos yra nematomos, juntamos minimaliai ir išryškėja tik vėliau. Ypač svarbu, kad avarijos padariniai būtų fiksuojami, jeigu esate draustas sveikatos draudimu.

Kokie sužalojimai yra dažniausiai patiriami avarijų metu?

Dažniausiai patiriami akivaizdūs sužalojimai yra kaulų lūžiai, mėlynės, pleištinės žaizdos. Itin dažnai kenčia nugaros bei kaklo sritys, pasitaiko minkštųjų audinių pažeidimų. Taip pat dažnos mėlynės bei nudegimai. Jie dažniausiai atsiranda dėl įvykių susijusių su oro pagalvėmis bei saugos diržais.

Kuomet avarija dažniausiai baigiasi mirtimi?

Žmonės avarijos metu žūsta dažniausiai tuomet, kai patiria šoninius smūgius arba kai iškrenta iš transporto priemonės.

Ar automobilinėse vaistinėlėse yra viskas, ko reikia, kad būtų tinkamai suteikta pirma pagalba?

Nuo 2023-ųjų metų sausio 1-os dienos reikėjo papildyti vaistinėles keliomis medicininėmis priemonėmis, kurios padeda avarijos metu suteikti dar daugiau pagalbos. Vaistinėlės yra sukomponuotos taip, kad jose būtų svarbiausios priemonės galinčios padėti suteikti pagalbą po avarijos: turniketai, įvairaus tipo pleistrai, termoreguliacinė antklodė ir t.t.

Ar galima patraukti sužalotą asmenį toliau nuo avariją patyrusio automobilio?

Dažniausiai siūloma žmogaus nejudinti, kadangi be patirties sunku pasakyti, ar jis nėra patyręs kokių nors traumų. Patraukti galima tik tuomet, kai jam kyla pavojus. Tačiau kai matyti, kad galva, kaklas, stuburas yra pažeisti – judinimo būtinybė turi būti vertinama atsakingai.

Po avarijos reikia kviesti greitąją ar policiją?

Patyrus avariją arba pamačius ją kelyje – skambinkite 112 numeriu ir atvyks visa reikalinga pagalba įskaitant minėtas institucijas bei gaisrinę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>