Geologiniai tyrimai: kam reikalingi?

Geologiniai tyrimaiGeologiniai tyrimai – tai civilinės, pramoninės, energetikos, transporto paskirties statinių, įvairių komunikacijos linijų projektavimas, taip pat statyba ir eksploatacija, teritorijos pastovumo įvertinimas. Ši projektuotojams ir statybos specialistams būtina informacija yra gaunama tik vykdant inžinerinius geologinius tyrimų darbus, kurių metu yra tiriamos labai įvairios geologinės sąlygos. Geologinės sąlygos apima ir įvairius gamtinius, antropogeninius procesus, reiškinius, geologinę būsimo statinio pagrindo sandarą, būsimos statybos aikštelės reljefą, požeminius vandenis bei gruntų, slūgsančių po būsimu inžineriniu statiniu, fizikines mechanines savybes.

Kam reikalingi geologiniai tyrimai? Atlikus šiuos tyrimus galima daug lengviau atlikti teritorijų planavimą, įvairios paskirties statinių vietos parinkimą ar jų projektavimą, statybas bei kitokį teritorijos ūkinį naudojimą. Teisingai įvertinus inžinerines geologines sąlygas, galima lengviau ir pigiau atlikti projektavimo ir statybos darbus, išvengti galimų deformacijų, garantuoti statinių saugumą ir ilgaamžiškumą.

Tyrimų apimtys priklauso nuo pastato sudėtingumo, jo kategorijos. Sudėtingiems pastatams yra atliekami laboratoriniai tyrimai papildomiems rodikliams gauti.
Atlikus geologinius tyrimus rašoma ataskaita, kurioje – įvertinamas statybos aikštelės geologinis, geomorfologinis, hidrogeologinis sudėtingumas ir sąlygos.

Pradėjus rengti detaliuosius miestų, miestelių, saugomų teritorijų ir kitų vietų planus, specialios paskirties teritorijų planavimo dokumentus, labai išaugo poreikis turėti išsamią geologinę informaciją apie konkrečią vietovę. Tokios informacijos prireikia ir sprendžiant kitus su žemės paviršiumi ir jos gelmėmis susijusius klausimus.

Plėtojant miestų teritorijas, gyvenamuosius rajonus, industrines ar žaliąsias zonas būtina atsižvelgti į užterštumą sunkiaisiais metalais arba tam tikrų elementų trūkumą. Geologinės aplinkos taršos židinių informacinėje sistemoje nuo 1985 m. sukaupta duomenų apie daugiau kaip 11 tūkst. potencialių taršos židinių. Tai ne tik informacija, bet ir nauda!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>