Geriausi sprendimai mažai virtuvei

imontuojamas saldytuvasMaža virtuvė gali būti graži, patogi ir jauki. Svarbu teisingai pasirinkti spalvas, baldus, buitinę techniką ir tinkamai juos išdėstyti. Keletas trumpų patarimų, kaip mažą virtuvės erdvią paversti jaukia ir funkcionalia.

Ribota erdvė neretai kelia daug klausimų, ypač tada, kai kalba eina apie vieną svarbiausių namų vietų — virtuvę. Nedidelėje erdvėje reikia sutalpinti viską, kas būtina, o tuo pačiu svarbu, kad maža virtuvė nevirstu apkrautu sandėliuku. Todėl labai svarbu pagalvoti, kaip atsižvelgiant į patalpos dydį ir formą, efektyviai išnaudoti kiekvieną plotelį ir sukurti patogią ir estetišką aplinką maisto gaminimui ir valgymui.

Spalvos
Dažai, plytelės, tapetai ar kita sienų apdaila turi būti neutralių spalvų, arba vienspalviai. Tokia apdaila gerai atspindės šviesą, todėl virtuvė atrodys erdvesnė. Sienos turi susilieti, bet ne kontrastuoti su baldais ar buitine technika.

Baldai
Mažai virtuvei rinktis universalius ir daugiafunkcinius baldus. Idealu, jei baldai turi susidedančių, nuimamų ar ištraukiamų dalių. Tokie baldai būna kompaktiški, juos lengva išnešti ar perkelti į kitą vietą. Geras variantas mažoms patalpoms – baldams pritaikyti tos pačios spalvos paletę kaip ir sienoms. Taip tarsi nutrinamos ribos tarp baldų ir sienos, o erdvė dar labiau išplečiama. Tuščius sienos plotus taip pat panaudokite daiktų laikymui. Sukabinkite krepšelius, kuriuose galima laikyti virtuvės įrankius, virtuvinius rankšluosčius ar kitus daiktus, taip jie neužims daug vietos ir nuolat bus po ranka.

Buitinė technika
Dar vienas svarbus elementas, be kurio neįsivaizduojama virtuvė — tai buitinė technika. Ją taip pat reikėtų rinktis apgalvotai. Mažoms virtuvėms geriausiai tinka įmontuojamas šaldytuvas, įmontuojama viryklė ar indukcinė kaitlentė. Integruotą buitinę techniką galima slėpti po durelėmis, pavyzdžiui, indaplovę ar skalbimo mašiną statyti po kriaukle, mikrobangų krosnelę pritvirtinti ant laikiklių prie sienos patogiame aukštyje, kad ji neužimtų baldų paviršiaus, arba naudotis kombinuota virykle, kuri atlieka ir orkaitės, ir mikrobangų krosnelės funkcijas.

One thought on “Geriausi sprendimai mažai virtuvei

  1. Aš taip pat turiu labai nedidelę virtuvę. Viską kaip ir pavyko įkomponuoti, tačiau neliko vietos šiukšliadėžei. Ir dabar labai nepatogu kažką keisti, tačiau reikės, nes šiuo metu ji padėta tiesiog prie sienos ir grožio tikrai nesuteikia. Tad prieš darantis reikia tikrai labai gerai apsvarstyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>