vertejai

Iš kokių kalbų verčia vertėjai?

Ieškant vertėjo ar kreipiantis į vertimo biurą svarbu sužinoti kokias kalbas ir kaip verčiami tekstai. Lietuvoje yra daug vertimo biurų ir visi gali skirtingai siūlyti verčiamas kalbas. Vieni apsiima daugiau kalbų kiti mažiau, tačiau rezultatas turi būti toks pat.

Populiariausios kalbos

Praktiškai visi vertėjai ar vertimų biurai gali pasiūlyti tokias užsienio kalbas, kurios naudojamos ar aptinkamos dažniausiai. Tokių tarpe yra anglų, rusų, vokiečių ar prancūzų kalbos. Jos pasaulyje išsišakojusios labiausiai, todėl labiausiai tikėtina, kad jos ir bus pasirenkamos. Jei vertimo biuras negali pasiūlyti šių kalbų vertimo paslaugų, tuomet derėtų pasidomėti kitais, labiau patyrusiais ir didesnę kvalifikaciją turinčiais biurais.

Mažiau populiarios kalbos

Šiame tarpe įsikūrusios rečiau aptinkamos ir naudojamos kalbos, tokios kaip skandinavų, portugalų, rumunų, turkų ar kt. Tai Lietuvos rinkoje rečiau susiduriamos kalbos, kurių paslaugų taip pat prireikia rečiau. Tačiau patikimi ir kvalifikuoti vertimo biurai siūlo tokių kalbų vertimus. Tiesa, dažniausiai tai būna šiek tiek brangesnė paslauga.

Retai aptinkamos kalbos

Tai itin sunkiai aptinkamos ir Lietuvos rinkoje praktiškai nenaudojamos kalbos, kurių vertimai yra ypač sudėtingi ir reikalauja daug žinių. Tokių kalbų tarpe įsikūrusios kinų, japonų, arabų ir kitos, visiškai išsiskiriančios kalbos. Tik itin kvalifikuoti vertimo biurų specialistai gali siūlyti versti tekstus iš šių kalbų. Tačiau tokios paslaugos kaina gali būti 2 ar net daugiau kartų brangesni nei verčiant standartines kalbas.

Taigi, jei ieškote patikimų vertėjų, pravartu pasidomėti keliomis kalbomis jie gali dirbti. Jei įmonės apsiima tik pagrindines ir populiariausias pasaulio kalbas, tada galima traktuoti, kad įmonė nėra itin stipri. Tačiau jei, vertimo biuras siūlo vertimus iš 50 ar net daugiau kalbų, tai tokiu atveju tokią įmonę galima traktuoti kaip itin kvalifikuotą šios srities specialiste. Daugiau informacijos rasite: https://www.metropolis.lt/apie-mus/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>