kada-reikalinga-autodiagnostika

Kada reikalinga autodiagnostika?

Automobilio remontas nėra ta tema apie kurią kalbame su pasimėgavimu. Tai sugaištas laikas ir išleisti pinigai. Naujų automobilių prietaisų skydelyje yra tiek daug skirtingų sistemų įspėjimo lempučių ir bent vienai užsidegus, nežinome tiksliai, kas iš tiesų atsitiko automobiliui. Net ir eilinis veiksmas, pavyzdžiui akumuliatoriaus pakeitimas, gali aktyvuoti avarinius signalus, kurie prietaisų skydelyje degs tol kol nenuvažiuosime pas auto diagnostikos meistrą. Gudresni vairuotojai netgi įsigyja specialius laidus ir kompiuterines programas, kad galėtų patys identifikuoti atsiradusius gedimus ir panaikinti klaidas automobilio kompiuteryje. Kokiais dar atvejais reikalinga autodiagnostika?

Rimtų gedimų prevencija

Pagrindinis auto diagnostikos tikslas – išsiaiškinti gedimą ir užkirsti kelią sudėtingiems ir brangiems automobilio agregatų gedimams. Diagnostika gali parodyti kokios kliūtys trukdo variklio purkštukų, elektronikos, transmisijos, išmetimo, stabdžių ir kitų sistemų darbą. Modernių automobilių diagnostikos atlikti neįmanoma be specialios programinės įrangos. Kiekvienas automobilių gamintojas turi skirtingas programas ir kodus pagal kuriuos sužinosite gedimo priežastį. Pagal tai galima užsakyti atsargines detales ir išvengti kitų automobilio komponentų patikros ir nereikalingo pakeitimo, nes pasitaiko taip, kad keičiama visa eilė detalių visoje grandinėje nors iš tikro to daryti nebūtina. Automobilio diagnostiką rekomenduojama atlikti ne tik tuo atveju kai prietaisų skydelyje užsidega „check engine“ lemputė, bet kas 2 metus profilaktikai kai atliekate įprastą ir tarpinč techninę automobilio apžiūrą – keičiate tepalą, filtrus ir tt.

Perkant automobilį

Lietuvoje beveik visais atvejais perkant automobilį jis yra tikrinamas arba pardavimo aikštelėje arba varomas į autoservisą. Taip yra todėl, kad pirkėjai nepasitiki pardavėjais, nes yra daug apgavysčių, kai remontuojami sudegę, nuskendę, sulipdyti iš dviejų automobiliai parduodami reklamuojant juos kaip turinčius tik nereikšmingus defektus. Be vizualinės apžiūros, specialistai rekomenduoja patikrinti ir automobilį iš techninės pusės, dar geriau jei atliksite visapusišką įvertinimą kartu su visų sistemų autodiagnostiką. Dėl to pirkėjai pasiskolina arba išsinuomoja diagnostikos įrenginius ir bando atlikti diagnostika patys, tačiau tai tinka tik tiems, kurie nusimano apie automobilio remontą. Taigi, ir čia be specialisto pagalbos paprastam žmogui nustatyti automobilio trūkumų sudėtingumą sunku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>