Kaip pasirinkti šviestuvus

Kaip pasirinkti šviestuvus?

Pirmiausia gerai apsvarstykite, kokia bus patalpos, kuriai renkate šviestuvą, paskirtis. Tai svarbu, nes įprastinis pakabinamas šviestuvas apšviečia visą kambarį, tačiau specifinei veiklai gali reikėti zoninio apšvietimo. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į kambario dydį. Siekdami sukurti pakankamą šviesos srautą dideliame kambaryje, turėsite pasirūpinti keletu šviesos šaltinių. Čia gali būti panaudoti du lubiniai šviestuvai, skirtingose galima statyti toršerus ar kabinti sieninnius šviestuvus. Rinkdamiesi šviestuvus atkreipkite dėmesį į lubų aukštį. Aukštesnėms luboms rekomenduojami masyvesni šviestuvai, žemesnėms- smulkesni. Nepamirškite pasidomėti apie šviestuvus, naudojančius energiją tausojančias lemputes. Žinoma, šviestuvą reikia derinti su bendru namų stiliumi, kad netaptų svetimkūniu kambaryje, o įsiliejęs į aplinką su kitais daiktais sudarytų harmoningą visumą. 

Kaip išsirinkti šviestuvus skirtingoms patalpoms?

Svetainės patalpai galima panaudoti stalinius šviestus bei toršerus, kurie padeda sukurti jaukią aplinką ir yra patogūs apšviesti skirtingas svetainės zonas. Tuo pačiu sutaupoma daug elektros energijos, nes nenaudojamas bendram apšvietimui gali būti naudojami įmontuojami, lubiniai ir pakabinami šviestuvai su visų tipų lemputėmis.

Valgomojo apšvietimas

Valgomojo šviesa pirmiausia turėtų sukurti malonią ir jautrią atmosferą valgant. Stalą prie kurio valgoma, patariama apšviesti atskirai. Tam puikiausiai tiks žemai nuleistas šviestuvas. Jei stalas labai ilgas, patartina įrengti daugiau nei vieną šviestuvą. Tai padės sukurti malonią atmosferą.

Elektros lemputės

Elektros lemputė- tai prekė, kurią per gyvenimą tenka pirkti bene kiekvienam, todėl svarbu žinoti, kokį pasirinkimą turite. Pagrindiniai lempučių tipai yra keturi: kaitrinės halogeninės, liuminescensinės bei LED. Kaitrinėse lemputėse įkaitęs volframo siūlelis skleidžia šviesą. Tai- intensyvaus veikimo, labai pigus apšvietimo sprendimas. Halogeninių lempučių veikimo principas panašus kaip kaitrinių, tik jos sunaudoja mažiau elektros energijos. Jos tinka vietoms, kuriuose reikia ryškaus apšvietimo, t. y. biurams ar kitom darbo vietoms.

Energiją taupančios lempos

Elektros energijos išteklių taupymui kauriami ekonomiškesni šviesos šaltiniai- įvairios lemputės. Tai tokios lemputės, kurios pasižymi mažesnėmis elektros energijos sąnaudomis bei mažesniu CO2 išsiskyrimo į aplinką lygiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>