patalyne vaikams

Kaip pasirinkti vaikišką patalynę?

Tėvams itin svarbu, kad jų vaikai ramiai ir kokybiškai išsimiegotų, nes nuo to, kokia bus miego kokybė priklausys jų fizinė ir emocinė sveikata. Tai gali garantuoti daugybė kriterijų, kambario, kuriame miega vaikas aplinka ir lova. Taip pat nemažiau svarbi ir patalynė. Rekomenduotina, kad ji būtų pagaminta iš kokybiškų, natūralių audinių, nedirginančių vaiko odos ir nesukeliančių alergijos.

Natūralūs audiniai, iš kurių gaminama vaikiška patalynė – ekologiška organinė medvilnė, satinas, vilna ar linas, puikiai praleidžia orą ir kvėpuoja, dėl to nesikaupia drėgmė, kas leidžia vaikui nesiblaškyti ir ramiai miegoti. Ypač svarbi patalynės kokybė yra kūdikiams ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, nes jie yra itin judrūs, nuolat nusispardantys ir itin jautrūs aplinkos pokyčiams, todėl reiktų pasistengti, sukurti jiems kuo didesnį komfortą. Be to maži vaikai, lovelėse praleidžia nemažai laiko, todėl patalynė yra gana dažnai keičiama. Rekomenduojama turėti ne vieną vaikiškos patalynės komplektą. Taip pat verta įsigyti ir neperšlampamą antčiužinį ar paklodžių rinkinį, kad apsaugoti lovytės čiužinį nuo drėgmės, nes mažyliams dažnai nutinka taip, kad jie atpila maistelį, seilėjasi ar netyčia prisišlapina miego metu.

Taip pat vaikišką patalynę reiktų skalbti, pasirinkus tinkamą vandens temperatūrą ir ekologiškas skalbimo priemones.

Vaikiškos patalynės dydžiai matuojami pagal vaiko lovelės ir čiužinio išmatavimus. Standartiškai lovelė yra 140×70 cm išmatavimų. Tad ir patalynė turėtų būti atitinkamo dydžio ar šiek tiek mažesnė.

Renkant vaikišką patalynę, svarbi ne vien jos medžiaga, bet ir spalvos. Mažiems vaikams geriau rinktis pastelinių spalvų patalynę, kuri vaiką nuteiktų miegui ir padėtų atsipalaiduoti ir nusiraminti. Ryškios spalvos, atvirkščiai – labai aktyvina ir žadina vaiką, taip jis tikrai ilgiau užtruks kol užmigs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>