Kaip vyksta personalo atranka įdarbinimo agentūroje

Kaip vyksta personalo atranka įdarbinimo agentūroje?

Stebint darbo paieškai skirtus portalus galima pastebėti, kad nemaža dalis skelbimų yra dedami įdarbinimo agentūrų. Pastaruoju laiku, tokių skelbimų vis daugėja, o tai reiškia, kad darbdaviai vis dažniau patiki darbuotojų paieškos personalo atrankos kompanijoms.

Ar verta tai daryti ir kaip vyksta tokios atrankos? Į pirmą šio klausimo dalį atsakyti neturėtų būti sudėtinga, jei įsigilinsime į visą procesą. Kiekvienas darbdavys, ieškodamas naujų darbuotojų turi galimybę vykdyti paieškas savarankiškai arba patikėti šį darbą specialistams – tai yra įmonėms, kurios šia veikla užsiima daugelį metų ir supranta visas jos subtilybes. Pirmu atveju, teks atlikti nemažai darbų, kuriems ne visada būna lengva rasti laiko, tai skelbimų sukūrimas, jų skelbimas specializuotose portaluose, susipažinimas su kandidatų gyvenimo aprašymais, susitikimai su atrinktais kandidatais, sekantys etapai ir taip iki tinkamo darbuotojo pasirinkimo. Antru atveju, įdarbinimo agentūros pasiima didžiąją dalį tų pasiruošimo ir atrankos darbų, ir palieka pačiam darbdaviui tik išsirinkti iš kiekių pateiktų ir kruopščiai atrinktų kandidatų. Taigi iš esmės galima sakyti, kad jos atlieka visą ne patį maloniausią darbą ir daro tai gerokai sėkmingiau. Taip yra todėl, kad tokias paslaugas siūlančios įmonės, kaip pavyzdžiui https://simplika.lt/personalo-atranka-ir-paieska/, paieškai pasitelkia savo vidines bazes, kuriose yra daug potencialių darbuotojų, tinkančių tai pozicijai. Tai leidžia gerokai praplėsti kandidatų ratą ir išsirinkti iš tikrai vertų dėmesio. Be to, jų suformuota žinutė kandidatams, būna paskelbta gerokai aiškiau, pabrėžiant būtent tas savybes ir patirtis, kurios reikalingos darbdaviui. Taip pat atrankų specialistai, pasitelkdami visą savo patirtį, sugeba įžvelgti tuos galimus darbuotojus, kurių žinios ir įgūdžiai tikrai atitinka užsakovo kriterijus. Taigi atrinkti kelį kandidatai būna dažniausiai tie žmonės, kurie galėtų ir norėtų imtis tos pozicijos. Darbdaviui lieka iš jų išsirinkti tik jo manymu patį tinkamiausią. Žinoma iš čia jis gali pasikliauti įdarbinimo agentūros darbuotojų nuomone ir jų komentarais dėl vieno ar kito kandidato.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>