seimos gydytojai siauliuose

Kas yra šeimos gydytojas?

Jei susergame ar turime sveikatos sutrikimų, pirmas dalykas, kurį reiktų padaryti – tai užsiregistruoti vizitui pas šeimos gydytoją. Jei atvejis yra skubus, jis jus priims be jokių eilių savo darbo metu, kitu atveju, šeimos gydytojas išduos jums siuntimą pas reikalingus specialistus, suteiksiančius jums reikalingą pagalbą.

Šeimos gydytojas atlieka pirminę apžiūrą ir nustato preliminarią diagnozę. Tuomet gali paskirti reikalingus tyrimus ir sudaryti tolimesnio gydymo planą. Jei liga nėra chroniška ir komplikuota, gali išrašyti reikiamus vaistus ir kontroliuoti jų poreikį. Sudėtingesniais atvejais, šeimos gydytojas nukreipia pas reikalingus specialistus, tolimesniems instrumentiniams tyrimams. Sunkius ligonius šeimos gydytojas gali aplankyti ir namuose.

Visos ambulatorinės sveikatos priežiūros yra nemokamos jei turite privalomąjį sveikatos draudimą ir gydymo įstaiga yra pasirašiusi sutartį su teritorine ligonių kasa. Šeimos gydytojas gali jus nukreipti: bendram kraujo ir šlapimo tyrimui; cholesterolio ir gliukozės skubiems tyrimams, elektrokardiogramai ir kitiems būtiniems tyrimams, padedantiems tiksliau nustatyti diagnozę.

Vaikams ir paaugliams sveikatos priežiūros paslaugos nekainuoja. Šeimos gydytojas stebi jų vystymosi raidą, sveikatos būklę ir paskiria reikalingus skiepus, priklausančius pagal amžių, vadovaujantis skiepų kalendoriumi. Taip pat šeimos gydytojas gali išrašyti elektroninius receptus, įvairias pažymas į ikimokyklinio ugdymo ar švietimo įstaigas bei išduoti nedarbingumo pažymėjimą.

Šeimos gydytojai Šiauliuose stengiasi kuo išsamiau konsultuoti savo pacientus ir pasiūlyti įvairių nemokamų paslaugų, nukreipiant pas bendrosios praktikos gydytojus, kurie atliks reikalingas injekcijas į veną ar raumenis; pamatuos ūgį, svorį, temperatūrą ir kraujospūdį; perriš žaizdas ir pakeis tvarsčius; išims pooperacinius siūlus bei pagal poreikį atliks įvairias specifines procedūras. Taip pat galima, poreikiui esant, kreiptis ir dėl slaugytojos iškvietimo į namus paslaugų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>