Keletas įdomių faktų apie terasas

terasu-idejosDaugumai žmonių terasos tėra eilinė kasdienybės detalė, kurios neretai neįvertiname taip, kaip turėtumėte. Vis dėlto, tenka pripažinti, jog terasos po savo pavadinimu slepia kur kas daugiau įdomybių – būtent apie jas šiandien ir kalbėsime, pateikdami keletą įdomių faktų apie terasas.

Žodis „terasa“ yra kilęs iš žodžio „žemė“. Veikiausiai būtent dėl šios priežasties terasų grindiniui yra skiriamas išties didelis dėmesys – tam yra naudojama daugybė natūralių medžiagų, pradedant keraminėmis plytelėmis, įpusėjant ties marmuru ir baigiant net ir mediena.

Įdomu ir tai, jog tik nedidelė žmonių dalis šiomis dienomis terasas statosi dėl tokių jų privalumų kaip jaukumo bei buvimo relaksacine namų erdve. Dauguma žmonių į tai šimtu procentų žiūri kaip į investiciją. Tai yra suprantama, kadangi kokybiškai įrengta terasa pakankamai žymiai pakelia namo vertę, tad terasos rengimas yra išties naudingas ir finansiškai.

Pratęsiant finansinio aspekto temą, daugeliui veikiausiai būtų įdomu sužinoti kiek gi kainuoja šis namo priestatas. Atsakyti vienareikšmiškai yra išties sunku, kadangi galutinę terasos statybos kainą nulemia daugybė įvairiausių faktorių, kaip jos dydis bei naudojamos medžiagos. Bet bandant išvesti vidurkį galime teigti, jog terasos statyba vidutiniškai kainuoja apie keletą tūkstančių eurų.

Taip, faktas, jog Lietuvoje terasų populiarumas yra išties labai didelis – tame nėra nieko įdomaus. Bet daugumą sudomintų galimybė sužinoti tai, kuriose pasaulio valstybėse terasų populiarumas yra didžiausias. Šio sąrašo viršūnėje pirmiausia išvystume valstybes, kurios išsiskiria nuolatiniu šiltu klimatu bei prieiga prie jūros : tai yra Ispanija, Australija, Portugalija, Graikija ir kitos panašaus tipo valstybės. Tai yra suprantama, nes terasos yra būtent išorei pritaikyta pramoga, todėl ją tinkamai išnaudoti galima tik esant būtent į minėtas valstybes panašaus klimato šalyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>