Kiek kainuoja privačių vaikų darželių paslaugos?

privatus vaiku darzelisNeretai skundžiamės, jog Lietuvoje vyraujančios privačių vaikų darželių kainos yra didesnės, nei turėtų būti. Ar tikrai yra būtent taip? Tai ir išsiaiškinsime, pažvelgdami į tai, kokios kainos šioje srityje vyrauja kitose Europos šalyse.

Didžioji Britanija
Didžioji Britanija – ta valstybė, kurioje auginti savo vaiką, vesdami jį į privačius vaikų darželius, tikrai nenorėtumėte. Taip yra dėl to, nes tokie vaikų darželiai Didžiojoje Britanijoje yra ypač brangūs – dažniausiai jų teikiamos paslaugos kainuoja bent keletą šimtų svarų per mėnesį, kas yra pinigų suma, kurios per identišką laikotarpį neuždirba nemaža lietuvių dalis.

Norvegija
Norvegija – dar viena Europos valstybė, kurioje vaikų auginti juos vesdami į privačius vaikų darželius tikrai nenorėtumėte, kadangi Norvegijoje vyraujančios jų teikiamų paslaugų kainos yra ne ką mažesnės už tas, kurios matome lietuvių pamėgtoje Didžiojoje Britanijoje. Veikiausiai būtent dėl to į Norvegiją auginti atžalų vyksta tik nedidelė žmonių dalis – daugelis ten važiuoja be šeimų su tikslu pinigus ne išleisti, o uždirbti ir parvežti į Lietuvą.

Baltarusija
Palyginus situaciją su vakarų Europos valstybėmis verta pažvelgti į kiek ryčiau – į Baltarusiją. Pastarojoje finansiniu atžvilgiu žmonėms, kuriems rūpi tik tai, situacija atrodys kur kas mielesnė širdžiai, kadangi Baltarusijos privačiuose vaikų darželiuose vyraujančios kainos yra mažesnės ne tik už tas, kurias matome Didžiojoje Britanijoje ir Norvegijoje, bet ir už tas, kurios vyrauja Lietuvoje. Visgi, net ir esant nedidelėms šių paslaugų kainoms auginti vaikų naudojantis privačių baltarusiškų vaikų darželių paslaugomis veikiausiai nenorėtumėte, ką lemia tai, jog juose vyraujančios sąlygos yra pakankamai nekokios, todėl nėra garantuojama ne tik kokybiška vaikų edukacija, bet ir priežiūra ar saugumas, ką lemia problemos tiek su infrastruktūra, tiek ir su tokiuose darželiuose dirbančių darbuotojų kvalifikuotumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>