Kiemo ir terasos stogo dangos gali būti pagamintos iš tokių medžiagų kaip stiklas, audinys, nendrė ar mediena, stacionarios arba mobilios, o kai kurios yra lanksčios ir netgi gali būti reguliuojamos, kai reikia, nuotolinio valdymo pultelio paspaudimu. Mes visi mėgstame sėdėti terasoje vasarą, tačiau keičiantis metų laikams dažnai pajaučiame atšiaurias oro sąlygas ir esame dėkingi už tas dienas, kai dėl lietaus nesame išvaryti iš terasos.
Kiemas ir aplinka

Kodėl reikia atlikti kadastrinius matavimus?
Kas tie kadastriniai matavimai ir kokiais atvejais būtina juos atlikti? Visų pirma dėl to, kad tiksliai žinotumėte savo turimo nekilnojamojo turto – žemės sklypo ribas ar nuosavo namo naudingą gyvenamąjį plotą. Kadastrinių matavimų metu yra užvedama byla, kurioje labai nuosekliai yra aprašomi visi matavimai ir pagrindinės charakteristikos bei savybės. Pavyzdžiui, plotis, aukštis, tūris, paskirtis, pavadinimas ar kiti kriterijai, padedantys atpažinti būtent šį unikalų objektą. (daugiau…)

Skardinių tvorų privalumai
Skardinė tvora yra įdomus ir novatoriškas produktas, turintis daug privalumų, todėl nenuostabu, kad šio tipo tvoros vis dažniau pasirenkamos namų kiemams ir sklypams aptverti. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl žmonės, net ir atkakliausi medienos šalininkai, planuojantys statyti arba atnaujinti tvorą, turėtų apsvarstyti skardinių tvorų privalumus. (daugiau…)

Kaip paruošti terasą vasaros sezonui?
Terasos paruošimas vasarai. Prasidėjus vasaros sezonui ir atėjus karštam orui, laikas pasiruošti terasos atidarymui. Tie, kurie turi terasą savo namuose, žino, kad dabar laikas išeiti į lauką ir mėgautis vakarais su savo artimaisiais, padarydami kažką ypatingo, pavyzdžiui, vakarieniaudami mėnesienoje ar praleisdami begalę naktų stebėdami žvaigždes. Tačiau gali būti, kad per likusius metus terasa paliekama šiek tiek apleista, todėl būtina ją visiškai pertvarkyti. Taigi … į kokius aspektus turėtume atsižvelgti, kad terasa atrodytų gražiai? (daugiau…)

Trumpalaikė račioko nuoma
Gyvenime pasitaiko daug situacijų kai mums prireikia kokio nors statybinio ar sodo įrankio, automobilio ar priekabos tik trumpa laikui. Tas pats ir statyboje, yra daug darbų kuriems tam tikra technika naudojama konkrečiai užduočiai įvykdyti.
Įsivaizduokime situaciją kai jums reikia apsitverti savo sklypą tačiau darbą norite atlikti greitai ir nenaudoti fizinių jėgų. Pirma mintis kuri šauna į galvą tai kokia technika galėtų būti naudingiausia šiuo atveju. Vienareikšmiškai galima atsakyti kad račiokas tiktų daugeliu atveju. Jei traktorius turi gręžimo antgalius ir galimybę pasikeisti kaušą į siauresnį, jo galimybės labai prasiplečia. Ką gali atlikti toks traktorius? Iškasti duobes atraminėms kolonoms, pragręžti grunte skyles stulpeliams. Kai tvora bus pastatyta, tikėtina, kad žemės lygis bus ne visur vienodas ir reikės atvežti žemių papildomai. Račiokas atveš žemes ir preciziškai išsklaidys visame skype. Kaip matome traktorius gali atlikti daug skirtingų darbų ir jums reikės mokėti tik už laiką kurį operatorius sugaišo atlikdamas darbus. Jeigu ieškote račioko nuomai, pasistenkite surasti ar suderinti laiką su ta įmonę kuri yra arčiausiai jūsų, tuomet atvykimo mokestis bus nedidelis.
Didžiausia problema su kuria susiduria žmonės norintys išsinuomoti techniką trumpam lakui yra įmonių nenoras dirbti mažos apimties darbus. Kai turimi nuolatiniai klientai, ilgalaikiai įsipareigojimai, trumpi kelių valandų pasiūlymai atrodo nepatrauklūs, todėl už tokius darbus prašomi didesni įkainiai. Išeitis iš šios situacijos yra traktoriaus nuoma be operatoriaus, tačiau tam reikalinga turėti tinkamos kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Tuo tarpu mažos statybinės technikos nuoma įmanoma susitarti ir turint įprastą B kategorijos pažymėjimą kai iš pradžių atliekamas apmokymas. Be to, tokius traktorius galima atsivežti savo dviaše arba išnuomota priekaba.
Prieš nuomojantis traktorių telefonu aptarkite ar pakvieskite darbų vadovą apžiūrėti objekto. Ne visada ratinis traktorius gali efektyviai darbuoti jei gruntas yra labai drėgnas arba pagrindą sudaro molis. Dėl trumpalaikės nuomos galite pasiteirauti telefonu kurį rasite įmonės tinklapyje: https://www.technikosnuoma24.lt/ekskavatorinio-krautuvo-racioko-nuoma

Kraštovaizdžio tvarkymas: mitas ar tiesa?
Ne paslaptis, kad kraštovaizdžio tvarkymas tikrai nėra tas procesas, kuris būtų įgyvendinimas kone kasdien – daugelis žmonių šį procesą įgyvendina vos kartą ar kelis per visą gyvenimą. Taigi, nieko keista, kad išgirdęs tam tikrus teiginius dažnas susimąsto, tai – mitas ar tiesa? Informacijos trūkumas gali lemti ir tai, jog bus priimti netinkami sprendimai. Kad taip nenutiktų, metas atsakinga pažvelgti į į šį procesą ir išsiaiškinti, mitas tai ar tiesa?
Statiniai, keliai bei takai, vandens telkiniai, želdynai: visai tai yra būtinos kraštovaizdžio tvarkymo dalys
Mitas. Daugelis žmonių yra girdėję, kad kraštovaizdžio tvarkymas – neįsivaizduojamas bei statinių, kelių ir takų, vandens telkinių, želdynų ir t.t. Vis dėlto, jei manote, kad šis procesas bus įgyvendintas netinkamai, jeigu nebus visų šių sudedamųjų dalių, jūs tikrai klystate. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad visi šie išvardinti komponentai yra galimi, tačiau tikrai nebūtini. Jūsų turite atsakingai įvertinti savo poreikius bei lūkesčius ir rinktis tik tai, kas jums yra reikalingas (arba tai, kokį vaizdą norite matyti). Pavyzdžiui, jeigu vandens telkinys negalėtų nešti jokios realios naudos, vykdant jūsų pasirinkti veiklą, o jūs taip pat nemanote, kad toks sprendimas nesuteiktų papildomo grožio, tai, kam jį apskritai įgyvendinti?
Nusprendę rinktis profesionalų paslaugas, išvengsite neatitaisomų arba brangiai kainuojančių klaidų
Taip, tai – tikrų tikriausias tiesa. Ne paslaptis, kad nusprendus šį procesą įgyvendinti savarankiškai, labai dažnai padaromos smulkios arba labai didelės klaidos, kurias, norint vėliau ištaisyti tenka arba patirtis dideles išlaidas arba apskritai nieko nebegalim pakeisti, tik – kasdien taikstytis su nepatogumais. Belieka tik pridurti, kad iš karto nusprendę pasirinkti profesionalų paslaugas, išvengsite šių nemalonių staigmenų ir, žinoma, papildomų išlaidų.
Svarbu įvertinti, kaip atrodys vaizdas po 10 ar keliolikos metų
Taip, tiesa. Kraštovaizdžio tvarkymo sprendimai bus priimti šiandien. Tačiau tai darydami nepamirškite atsakingai įvertinti, kokią įtaką tai darys ir kokį vaizdą sukurs po dešimties ar keliolikos metų? Kitais žodžiais tariant, pradėjus šį procesą, reikėtų labai atsakingai pagalvoti, kokioje aplinkoje gyvensite ne tik dabar, bet ir ateityje.

Automatinių vartų privalumai
Prieš kelias dešimtis metų naudoti mechaniniai kiemo ar garažo vartai pastaruoju metu tampa vis rečiau kur matomi. Juos baigia pakeisti patogi naujovė – automatiniai vartai. Įvairaus dizaino, ilgaamžiai, patvarūs, automatiškai atsidarantys ir užsidarantys vartai tampa kone neatsiejama naujos statybos namų dalimi. O ir senesnių gyvenamųjų būstų savininkai dažnai pasinaudoja šia naujove. Kokios priežastys skatina įsirengti automatinius vartus ir kokie jų privalumai? Štai atsakymai! (daugiau…)
Žoliapjovės: kokią rinktis?
Varomos vidaus degimo varikliu, elektriniu motoriuku, arba mechaniniu stūmimu, kada stumiant sukami ašmenys, visos žoliapjovės yra neatsiejama sodininkystės bei lauko priežiūros prekė bei itin naudingas įtaisas.
Jos gali būti:
- Stumiamos;
- Vairuojamos;
- Robotinės.
Techninis prižiūrėtojas – kas tai?
Statinio statybos techninė priežiūra yra privaloma, išskyrus nesudėtingų statinių statybą ir statinių paprastąjį remontą. Užsakovo nustatyta tvarka paskirtas statybos techninis prižiūrėtojas turi ne tik daug pareigų, jam suteikta ir nemažai teisių. Techninis prižiūrėtojas privalo tikrinti, kad statybos būtų vykdomos pagal statinio projektą ir kokybiškai. Dėl šios priežasties techninis prižiūrėtojas privalo kontroliuoti statybos metu naudojamų statybos produktų bei įrenginių kokybę ir neleisti jų naudoti, jeigu jie neatitinka statinio projekto, normatyvinių statybos techninių dokumentų, normatyvinių statinio saugos ir paskirties dokumentų. Taip pat jis privalo tikrinti atliktų statybos darbų kokybę ir mastą, informuoti užsakovą apie darbus, kurie neatitinka statinio normatyvinės kokybės reikalavimų.
(daugiau…)
Pomidorai: įvairios formos, dydžiai ir skoniai
Pomidorai yra bulvinių šeimos augalai, kilę iš Pietų Amerikos bei viena daugiausiai dėmesio reikalaujanti kultūra. Auginami beveik visur: šaltesnėse klimato zonose šiltnamiuose, o išsodinami į lauką praėjus šalnų pavojams. Lietuvoje pomidorai geriausiai auga šiltnamiuose, bet karštą vasarą gerą derlių galima išgauti ir lauko sąlygomis.
Pomidorai skirstomi į determinantinius ir indeterminantinius. Determinantiniai arba krūminės veislės pomidorai, augti sustoja atsiradus mažų pomidoriukų užuomazgoms, tad tokie pomidorai patogūs auginti konteineriuose, greičiau subręsta. Indeterminantinės veislės pomidorai auga iki pat šalnų. Taip pat yra tarpinių veislių, kurios nustoja augti atsiradus mažų pomidoriukų užuomazgoms, tačiau nuėmus derlių, paauga ir duoda antrą derlių.
Veislės skirstomos pagal vaisiaus dydį ir formą. Galite rasti pačių įvairiausių: plokščių, pailgų, ovalių, kriaušės formos, slyvinių, vyšninių, smulkių, stambių, mažų, aromatingų, sultingų, saldžių, mėsingų. Pavyzdžiui, slyviniai pomidorai auginami derlingose dirvose ir dažniausiai naudojami pastoms ir padažams, maži vyšniniai pomidorai puikiai tinka salotoms ar stalo papuošimui. Vynuoginiai pomidorai taip pat puikiai tinka salotoms. Jau ne retenybė geltoni, oranžiniai, rožiniai, rudi ar net juodi pomidorai.
Kaip išsirinkti iš tokios milžiniškos pasiūlos? Rinktis reikėtų labiausiai konkrečioms sąlygoms tinkančią šiltnamio ar lauko veislę, pagal aukštį: žemaūgius ar aukštaūgius, pagal tai, norite ankstyvo ar vėlyvo derėjimo veislės, taip pat pagal atsparumą ligoms. Reiktų atsižvelgti į skynimo laikotarpį: determinantiniai ir indeterminantines, ir vaisiaus paskirtį – konservavimui, salotoms, padažams, ilgai laikysite, o gal parduosite.