Medinės terasos paruošimas šiltajam sezonui

Medinės terasos paruošimas šiltajam sezonui

Nors daugelio kiemuose terasos jau pilnai paruoštos sezonui, tačiau tikrai ne visada minėti pasiruošimo darbai atliekami tinkamai. Tikimės, kad šis straipsnis Jums pasitarnaus ateityje. Juk sutvarkyti terasą visam vasaros sezonui – rimtas darbas. Ypač, kai daugelio atliekamas tik kas kelerius metus.

Apskritai terasos atnaujinimo darbus geriausia pradėti ankstyvą pavasarį, žinoma, kai sniegas nebėra kasdienis palydovas, kai liūtys – praeina, o nakties metu temperatūra laikosi pliusinė.

Geriausia, žinoma, kad terasa jau būtų išdžiūvusi. Tuomet bus galima aiškiai matyti – kurios terasos vietos yra paveiktos drėgmės. Tiesa, kuo tinkamesnės medžiagos terasos statyboje bus naudojamos – tuo poveikis bus mažesnis. Pavyzdžiui, grindims geriausiai tinka specialios terasinės lentos, o ne paprastos medinės. Plačiau apie PVC lentas skaitykite čia: https://www.prodeck.lt/pvc-terasos-lentos/.  Tokias lentas drėgmė veikia tik vizualiai, jos netrūnija, tad ir atnaujinimas – minimalus.

Pirmiausia terasinės lentas reikia nuplauti. Tam puikiai pasitarnauja aukšto slėgio plovimo įranga. Ji padeda pašalinti pelėsį (jeigu jis yra), žalėsius, kitus nešvarumus, dulkes, kurie įsigeria per sezoną. Nuplovus geriau matyti – kuriose vietose reikia papildomai pakalti lenteles, kurias teks keisti naujomis. Žinoma, patikrinti, ar nėra išlindusių vinių bei kitų konstrukcinių elementų, dalių, kurios gali sužeisti. Jeigu pelėsio yra daug (jis dažniausiai būna, kai terasoje vietoje specialių lentų yra naudojamos paprastos) – būtina plovimo metu naudoti specialias antipelėsines ir antigrybelines priemones. Panaikinus problemą – lentų tarnavimo periodas bus ilgesnis.

Terasines lentas siūloma impregnuoti kas kelerius metus. Galima ir perdažyti – kaip Jums yra gražiau. Jeigu Jūsų terasoje grindys yra pagamintos iš PVC lentų – impregnavimas arba lakavimas dažniausiai reikalingas tik dėl estetikos, kadangi su metais lentų spalva gali kiek pablukti. Visgi, kur kas maloniau yra būti tokioje aplinkoje, kuri yra „šviežia“, o impregnavimas kas kelerius metus – ne toks ir didelis bei tikrai nebrangus darbas.

Kadangi šaltuoju periodu siūlome terasoje nepalikti baldų – reikia peržiūrėti ir juos. Įvertinkite, ar nereikia keisti naujais, taip pat galima nuplauti su aukšto slėgio srove. Valymas ir atnaujinimas priklauso nuo baldų medžiagos.

Skaityti toliau

Kaip išsirinkti patikimą stogo dangą terasai

Kaip išsirinkti patikimą stogo dangą terasai?

Kiemo ir terasos stogo dangos gali būti pagamintos iš tokių medžiagų kaip stiklas, audinys, nendrė ar mediena, stacionarios arba mobilios, o kai kurios yra lanksčios ir netgi gali būti reguliuojamos, kai reikia, nuotolinio valdymo pultelio paspaudimu. Mes visi mėgstame sėdėti terasoje vasarą, tačiau keičiantis metų laikams dažnai pajaučiame atšiaurias oro sąlygas ir esame dėkingi už tas dienas, kai dėl lietaus nesame išvaryti iš terasos.

(daugiau…)

Skaityti toliau

Aliuminiai profiliai: kol nusibos

Aliuminiai profiliaiDažnai kalbama apie plastikinius langus, duris, taip pat vitrinas, fasadines terasas, balkonus, tačiau niekada negirdime apie šių sistemų pagrindą – profilius. Galimi plastikiniai arba aliuminiai profiliai, tačiau pastarieji tampa vis populiaresni. Kokios yra aliuminio profilių savybės, koks yra jų panaudojimas ir kiti klausimai – šiame straipsnyje.

Aliuminio konstrukcijos yra atsparesnės temperatūros svyravimams, tvirtesnės ir pasižymi mažesniu svoriu. Tai pagrindiniai aspektai, kodėl aliuminio konstrukcijos keičia plastiko konstrukcijas, kurios iki šiol buvo bene populiariausias pasirinkimas langams ir durims. Štai vitrinoms ir kitiems platesniems variantams visada buvo naudojamas aliuminis, nes plastiko profiliai turi pločio ir aukščio apribojimus. Be kita ko, aliuminiai profiliai leidžia įgyvendinti net pačius neįtikinamiausius techninius bei konstrukcinius sprendimus.

Pagal naudojimą aliuminiai profiliai skirstomi į šiltus, kurie yra skirti išorės gaminiams, ir šaltus – vidaus gaminiams. Vidaus gaminiais vadinamos įvairios pertvaros, vitrinos vidaus durys ir pan., o išorės – visi gaminiai, kurie yra skirti atskirti pastato vidų nuo išorės – fasadai, durys, langai, vitrinos ir pan.

Aliuminio profiliai yra ekologiški – tai 100 proc. perdirbama medžiaga, superkama kaip spalvotas metalas. Jis nekenksmingas aplinkai, namams ir žmonėms.

Neapsaugotas aliuminis oksiduojasi, todėl aliuminio profiliai yra dengiami apsaugine danga, pvz., anoduojami arba dažomi. Visi aliuminio langai, durys ir kiti aliuminio profilių gaminiai gali būti bet kokios norimos spalvos.

Tačiau pagrindinė aliuminio savybė – ilgaamžiškumas: jis nesideformuoja, yra patvarus ir saugus, todėl sumontuoti aliuminio profiliai savo funkcijas atliks visą gyvenimą arba iki tol, kol Jums nusibos.

Taigi, jei norite itin ilgaamžių, patvarių, saugių langų, durų, vitrinų arba kitų elementų savo namams, verta rinktis vis sparčiau populiarėjančius aliuminio profilius, kurie lenkia seniau plačiai naudotus plastikinius profilius.

Skaityti toliau

Terasos grindiniai, turintys didžiausią populiarumą

terasų grindiniaiJei kalbėsime apie nuo žemės nepakeltas terasas, jos suteikia kur kas didesnę pasirinkimo laisvę grindinio pasirinkimo aspektu. Būtent apie tai šiandien ir kalbėsime, trumpai apžvelgdami šiuo metu didžiausią populiarumą turinčius terasos grindinių pasirinkimus.

Mediena
Mediena – standartinis variantas kalbant apie nuo žemės kiek pakeltas terasas. Nors, atrodytų, nepakėlus terasos nuo žemės didesnių privalumų mediniame grindinyje nebelieka, bet pakankamai daug žmonių vis vien renkasi tokį grindinį. Ir tai yra suprantama – medinis grindinys yra išties nebrangus bei patogus vaikščioti ant jo, kas ir yra pagrindiniai tokio terasos grindinio privalumai. (daugiau…)

Skaityti toliau