darbo drabužiai, darbo rūbai

Kodėl svarbu atsakingai pasirinkti darbo rūbus?


Visi darbdaviai yra suinteresuoti, kad jų darbuotojai būtų sveiki ir efektyviai dirbtų. Todėl priklausomai nuo darbo sąlygų, reikėtų juos aprūpinti tinkama darbo apranga. Taip pat svarbu pagalvoti apie darbų saugą ir atsakingai pasirinkti specializuotus rūbus.

Darbo drabužiai turi būti sertifikuoti, pasiūti iš patvarios medžiagos pagal specialius reikalavimus, pvz. dirbant atvirose erdvėse jie turi būti atsparūs oro temperatūrų pokyčiams, lengvai skalbiami, apsaugotų odos paviršių nuo galimų nubrozdinimų ar lengvų sužalojimų.

Taigi specializuoti darbo drabužiai:

  1. Gali būti pritaikyti dirbti šaltoje aplinkoje, iki -5 laipsnių šalčio. Tokie rūbai padeda nesušalti, bet tuo pačiu yra pralaidūs orui, tačiau neleidžia prasiskverbti drėgmei ir vėjui. Tai gali būti kombinuotos sudėties darbo drabužiai, pagaminti iš poliesterio, nailono, poliuretano ar PVC audinio intarpų, pvz. kelių ar alkūnių srityje.
  2. Dažnai dirbant atvirose erdvėse, pvz. statybų aikštelėje ar kituose objektuose reikia, kad rūbai atspindėtų šviesą ir būtų matomi, tuomet patariama rinktis geltonos spalvos aprangą.
  3. Svarbus atsparumas ugniai, jei darbuotojai dirba darbą, kur yra nors minimalus sąlytis su ugnimi ar ultravioletinėmis spinduliuotėmis, tuomet reiktų rinktis specializuotą aprangą. Pagal pagrindinius reikalavimus apsauginiai kostiumai privalo visiškai dengti viršutinę ir apatinę liemens dalis. Visa rūbų apdaila turi būti apsaugota nuo galimybės kažkur užsikabinti ar užkliūti, todėl visos kišenės ir sagos būna uždengtos, švarko rankovės užsegtos ir reguliuojamas jų plotis, kaklo anga taip pat turi būti užsegama.
  4. Svarbu darbo drabužių ergonomiškumas ir patogumas, todėl reiktų tiksliai išsiaiškinti kokio dydžio darbiniai rūbai reikalingi jūsų darbuotojams. Svarbiausia žinoti pagrindinius parametrus – ūgį ir krūtinės plotį.

 

Taip kaip išsirinksite darbinę aprangą, taip ir reprezentuosite savo verslą esamiems ir potencialiems klientams, nuo to priklausys ne tik jūsų įvaizdis, bet ir jūsų darbuotojų darbo našumas, pasitikėjimas savimi ir pagarba savo darbui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>