rekuperatoriai

Kokį rekuperatorių pasirinkti namams?

Namuose egzistuoja daug sistemų, apie kurių veikimą net nesusimąstome. Tos sistemos kasdien pagerina mūsų gyvenimo kokybę, o jas prisimename tada, kai jos sugenda arba kai nusprendžiame jas atnaujinti, įrengti naujas, Viena tokių yra rekuperacinė sistema, o dažnai kylantis klausimas, kokį rekuperatorių rinktis?

Kas yra rekuperatorius?

Trumpai derėtų apibūdinti, kas tai yra rekuperatorius ir kaip veikia visa rekuperacinė sistema. Galima pradėti nuo to, jog rekuperatirus yra bene efektyviausias būdas vėdinti įvairias patalpas. Rekuperacija – tai šilumos atgavimo procesas, tad patalpų vėdinimo proceso metu iš vidaus į lauką pašalina blogą orą, kvapus, o jo šilumą panaudoja pašildyti iš lauko patenkančiam šviežiam orui. Rekuperatorius užtikrina, kad iš lauko į patalpas nepateks dulkės, žiedadulkės ar vabzdžiai.

Rekuperatoriai gali būti net kelių tipų, tad renkantis šią sistemą namams yra būtina pasitarti su vėdinimo sistemų profesionalais. Namams24.lt profesionalai pataria renkantis rekuperatorių specialistams pateikti kuo daugiau informacijos apie patalpas, kurias norite vėdinti, o taip pat pagrindiniu kriterijumi nelaikyti įrenginio kainos, nes tai yra ilagalikė investicija, kurios eksploatacijos kaštus reikia įvertinti nuosekliai. Tai ypač aktualu šaltuoju metų laiku, kai rekuperatorius sunaudoja daugiausiai energijos oro pašildymui.

Kaip išsirinkti rekuperatorių?

Renkantis rekuperatirų galima pastebėti, jog rinkoje yra išties platus kainų bei gamintojų spektras, tačiau vėdinimo sistemų specialistai pataria kruopščiai domėtis įrenginių savybėmis bei pirmiausiai įvertinti tai, jog ne visi jie yra tinkami mūsų klimato sąlygomis. Deja pasitaiko ir tokių atvejų, kai pigus rekuperatorius bėgant laikui sunaudoja tiek elektros energijos, kad po kelių metų sistema tampa itin nuostolinga. Šaltuoju metų laiku daugiausiai elektros energijos suvartoja rekuperatoriaus šilumokaitis, tačiau visų svarbiausia yra patikima ir nepriekaištingai veikianti automatikos sistema, kuri reguliuoja įrenginio darbą ir optimizuoja energijos sąnaudas, skirtas orui pašildyti.

Renkantis rekuperatorių svarbu pasitarti su šios srities profesionalais, o taip pat pasidomėti vartotojų atsiliepimais apie konkrečius gamintojus ir jų įrenginius, siūlomus Lietuvos rinkai. Taip pat svarbu tinkamai įvertinti patalpų, kurias norima vėdinti, techninę būklę, galimybes įrengti efektyvią vėdinimo sistemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>