Kokią pneumatiką pasirinkti

Kokią pneumatiką pasirinkti?

Oro kompresoriai rinkoje yra daugiau nei 100 metų ir naudojami daugelyje sričių. Viena iš jų populiarumo priežasčių yra ta, kad kompresoriaus oras gali būti panaudojamas labai plačiai. Šie prietaisai nuėjo ilgą technologinės plėtros kelią ir tapo labai patikimi ir populiarūs. Dauguma suslėgtą orą naudojančių prietaisų ir įrankių yra stipresni ir paprastai lengvesni nei standartiniai įrankiai. Pneumatinė įranga yra naudojama beveik visose pramonės šakose ar paslaugų sektoriuose, pradedant nuo kosminės aviacijos, automobilių ir baigiant maisto pramone ir odontologijos kabinetu. Kai pneumatika yra taip plačiai naudojama, kartais gali būti sunku išsirinkti tinkamą įrangą, atitinkančią mūsų poreikius.

Kokio kompresoriaus darbinio slėgio gali prireikti?

Daugumai suslėgto oro įrankių ir įrangos tinkamam veikimui, reikalingas tam tikras minimalus slėgis. Jei slėgis per žemas jie gali neveikti arba veikti per lėtai. Standartiniams įrankiams ir prietaisams nereikia didesnio nei 6-10 barų slėgio. Patartina yra rinktis kompresorių, kuris sugebėtų sukurti 20 proc. daugiau slėgio nei reikalaujama.

Svarbiausia nustatyti prietaiso, kuris bus prijungtas prie kompresoriaus oro poreikį ir patikrinti ar efektyvus kompresoriaus pajėgumas yra šiame diapazone. Prie įrenginio oro poreikio reikėtų papildomai pridėti 30 proc., tai leis išlaikyti tinkamą maržą, pavyzdžiui, esant sistemos nuotėkiui ar gedimui.

Kokio pneumatikos bako talpos gali prireikti?

Bako dydis priklauso nuo bendro kompresoriaus naudojimo. Jei darbo metu reikalingi trumpi, koncentruoti oro srautai, pavyzdžiui, darbui su vinimis, pakanka nedidelio 3 litrų bako. Jei reikia, kad prietaisas orą teiktų ilgą laiką, saugiau naudoti didesnį rezervuarą 50-100 litrų talpos.

Ar variklio galia svarbi?

Didesnė variklio galia nereiškia, jog bus daugiau suspausto oro. Jei variklis yra gerai pritaikytas prie pneumatikos įrenginio, norint pasiekti tikslą nereikės didelės galios.

Daugiau apie pneumatiką, jos komponentus ir kokią sistemą geriausia rinktis individualiu atveju: elintosprekyba.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>