Kokiais būtinais daiktais pasirūpinti, prieš leidžiantis į kelionę

Kokiais būtinais daiktais pasirūpinti, prieš leidžiantis į kelionę?

Kelionės daugeliui yra vienas geriausių būdų, kaip galima praleisti savo laisvalaikį, pabėgti nuo kasdienių rūpesčių ir atsipalaiduoti. Kaip bebūtų, pats ruošimasis kelionei gali būti ir ne toks ramus procesas, ypač jei daiktų susidėjimas yra paliekamas paskutinei dienai ar net nakčiai. Nors, kuo bus pripildyti kelioniniai krepšiai, labai priklauso nuo vietos, į kurią keliausite, tačiau yra tam tikri universalūs ir visur praversiantys daiktai bei priemonės, kurių jokiu būdu negalima pamiršti įsidėti. Kad būtų lengviau suprasti, apie ką eina kalba, šiame straipsnyje pasidalinsime kiekvienai kelionei būtinų elementų sąrašu.

Nešiojami įkrovikliai

Išmanusis telefonas, planšetinis kompiuteris ar nešiojamas kompiuteris daugeliui yra nepakeičiami daiktai kelionėje, kadangi jie leidžia greitai ir lengvai susirasti visą reikiamą informaciją, susijusią su šalimi, į kurią yra keliaujama, susisiekti su reikiamais žmonėmis bei naudotis  navigacija. Dėl to rekomenduojama pasirūpinti nešiojamais įkrovikliais, kurie leis turimą prietaisą pakrauti bet kurioje vietoje, be elektros lizdo. Tai ypač patogu, jei nežinote tikslaus savo dienos plano arba kaip tik planuojate daug laiko leisti gryname ore, kur rasti elektros lizdą būtų tiesiog neįmanoma užduotis. Nešiojamų įkroviklių baterijos talpa bei jų galia būna skirtinga, tad kiekvienas turėtų pasirinkti sau labiausiai tinkamą variantą.

Vaistai

Nedidelė pirmosios pagalbos dėžutė, kurią galėtumėte nešiotis visur su savimi, yra tikrai didelis privalumas. Sudėkite į ją visus dažniausiai naudojamus vaistus: nuo skausmo, pykinimo, karščiavimo ir panašiai, kadangi taip galėsite greitai ir efektyviai išspręsti problemą, jei staiga pablogės savijauta. Tiesa, jei reguliariai vartojate ir receptinius vaistus, jais pasirūpinkite prieš kelionę, kadangi kitoje šalyje jų gali nepavykti taip lengvai ir greitai gauti, kaip norėtųsi. O jei važiuojate į šalį, kurios tradicinė virtuvė itin skiriasi nuo mūsų, būtinai nepamirškite ir vaistų nuo sutrikusio virškinimo. 

Higienos priemonės

Taip pat turėkite ir nedidelį rinkinuką higienos bei kosmetikos priemonių, be kurių neįsivaizduojate savo dienos. Jame galėtų būti: dantų šepetėlis, dantų pasta, veido prausiklis, muilas, itin mažos talpos šampūno buteliukas. Nors dažnai visas šias priemones galima rasti ir viešbučiuose, taip būna tikrai ne visuomet, o ir netikėtų situacijų gali pasitaikyti, tad, turėdami mažą kosmetinę su svarbiausiomis higienos priemonėmis, visuomet būsite joms gerai pasiruošę. 

Apsaugos priemonė nuo saulės

Galbūt nustebsite, tačiau veido apsauga nuo saulės svarbi ne tik vasarą, kuomet mėgaujamės saulės voniomis, bet ir kiekvieną dieną, visais metų laikais. Jokios išimties nėra ir tuomet, kai keliaujame! Apsauga nuo saulės yra ta priemonė, kuri padės apsaugoti odą nuo kenksmingų UV spindulių. Todėl, jei keliaujate lėktuvu, nepamirškite prieš skrydį užsitepti veido kremo nuo saulės, ypač, jei jūsų vieta bus prie lango, kadangi pro lėktuvo langus praeina nemažai UVA spindulių, kurie daro įtaką priešlaikiniam senėjimui ar net odos vėžio atsiradimui. 

Apsauginės veido kaukės ir dezinfekcinis rankų skystis

Nors Lietuvoje medicininės kaukės dėvėjimas šiuo metu yra tik rekomendacinio pobūdžio, visai nereiškia, jog taip pat bus ir toje šalyje, į kurią vykstate. Dėl to būtinai pasidomėkite, kokios taisyklės dėl pandemijos ten galioja šiuo metu. Taip pat pasirūpinkite ir medicininėmis veido kaukėmis bei rankų dezinfekciniu skysčiu, kadangi oro uostai, traukinių ir autobusų stotys kasdien sulaukia didelio žmonių srauto, tad svarbu pasirūpinti savo higiena bei gerove. 

Kelioninė pagalvėlė

Keliaujant, nesinori susidurti su kaklo skausmu, atsirandančio nuo nepatogios miegojimo padėties. Kad viso to pavyktų išvengti, siūloma kartu su savimi pasiimti kelioninę pagalvėlę, kuri suteiks kur kas didesnį komfortą, miegant lėktuve, traukinyje, autobuse ar bet kur kitur. Negana to, ši pagalvėlė yra be galo lengva, o nepripūsta neužima daug vietos, todėl ją itin patogu nešiotis kartu su savimi. 

Tai yra visi daiktai bei priemonės, kurias rekomenduojama turėti arti savęs kelionės metu. Tiesa, turėkite omenyje, jog kartais daug patogiau visus šiuos dalykus susidėti ne į bendrą kelioninį krepšį, o į atskirą kuprinę. Tokiu būdu reikiamą priemonę ar daiktą rasite kur kas lengviau ir greičiau. O jei tokios kuprinės vis dar neturite, užsukite į šią nuorodą pasižvalgyti – https://www.varle.lt/kuprines/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>