Kokias vaistažoles galima auginti sode FOTO

Kokias vaistažoles galima auginti sode?

Vaistažolių sėklos sparčiai populiarėja. Bazilikas yra populiari sode auginama žolelė, žinoma dėl savo kvapnių lapų ir universalumo gaminant maistą. Nors daugumą žolelių galima auginti kartu, baziliką geriau auginti atskirame inde, nes jis nemėgsta dalytis vietos su kitais augalais.

Mėtos yra dar viena populiari žolelė, kurią galima lengvai auginti sode. Ši žolė yra žinoma dėl savo gaivaus kvapo ir skonio ir dažniausiai naudojama arbatoms, desertams ir kokteiliams gaminti. Mėta yra atsparus augalas, galintis augti įvairiomis sąlygomis, todėl tai puikus pasirinkimas pradedantiesiems sodininkams.

Rozmarinas yra kvapni žolė, dažniausiai naudojama Viduržemio jūros regiono virtuvėje. Ši žolė žinoma dėl sumedėjusių stiebų ir į adatas panašių lapų ir dažnai naudojama gaminant tokius patiekalus kaip kepta mėsa, daržovės ir sriubos. Rozmarinas yra ištvermingas augalas, galintis toleruoti įvairias augimo sąlygas, todėl tai puikus pasirinkimas įvairių regionų sodininkams.

Apskritai šios trys žolelės – bazilikas, mėtos ir rozmarinas – puikiai tinka sodo žolelių lysvei. Juos lengva auginti, jiems reikia minimalios priežiūros, juos galima naudoti įvairiuose patiekaluose, todėl jie puikiai papildo bet kurio namų virėjo repertuarą. Augindami šias žoleles savo sode, galėsite mėgautis šviežių, kvapnių žolelių teikiamais privalumais visą sezoną.

Vaistažolių gydomosios savybės

Vaistažolių sėklos, taip pat aktuali tema šiomis dienomis. Yra daug rūšių vaistinių žolelių, kurios šimtmečius buvo naudojamos įvairioms sveikatos ligoms gydyti. Kai kurios iš dažniausiai naudojamų vaistinių augalų yra:

– Ežiuolė: naudojama imuninei sistemai stiprinti ir peršalimo bei gripo gydymui

– Ciberžolė: naudojama uždegimui ir skausmui mažinti

– Ramunėlės: naudojamos atsipalaiduoti ir sumažinti nerimą

– Jonažolė: vartojama depresijai ir nerimui gydyti

Tai tik keli pavyzdžiai iš daugelio egzistuojančių vaistinių žolelių, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis gydomosiomis savybėmis ir tradiciniu naudojimu.

Vaistažolių sodo sodinimas neturi specifinių didelių reikalavmų. Vieta turi būti pakankamai apšviesta saulės, turėti gerą drenažą ir būti apsaugota nuo stipraus vėjo. Prieš pasirenkant vietą, svarbu visą dieną stebėti vietą, kad nustatytumėte, kiek saulės ji gauna. Be to, atsižvelkite į vandens šaltinio artumą ir lengvą prieigą prie priežiūros. Pasirinkus tinkamą vietą, galima sukurti sėkmingo ir klestinčio vaistažolių sodo pagrindą.

Daugiau apie vaistažoles sužinoklite: http://toplaisvalaikis.lt/single-category/flora/?directory_type=general

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>