Kokie kiemo vartai mums tinkamiausi?

VartaiMūsų namai – mūsų tvirtovė. Dažnai girdime šį posakį. Tačiau, kyla klausimas, kaip tą tvirtovę apsaugoti nuo nelauktų svečių ar pašalinių „akių“? Kokius vartus pasirinkti, kad galėtume savo namuose jaustis pakankamai saugūs?

Prieš nusprendus, kokie vartai Jūsų manymu bus tinkamiausi, reikėtų apžvelgti tokius kriterijus kaip:

  • namų valdos teritorija;
  • kaip dažnai bus naudojama, t.y. varstoma;
  • ar pro vartus bus vaikštoma pėsčiomis, ar įvažiuojama automobiliu;
  • kokią pinigų sumą galima skirti šiai sričiai;

Jeigu jau apsvarstėte šias itin svarbias charakteristikas, metas apžvelgti, kokie kiemo vartai yra populiariausi rinkoje. Išskiriami pagrindiniai keturi tipai:

  • automatiniai;
  • varstomi;
  • stumdomieji;
  • pakeliami.

Pirmuosius dažniausiai renkasi tie namų valdos savininkai, kurie nori itin griežtos teritorijos apsaugos. Kaina šių vartų, palyginus su kitais tipais, yra aukštesnė. Na, bet ir apsauga – maksimali. Varstomieji vartai yra paprastesni nei pastarieji. Būna vienpusiai arba dvipusiai. Norint įsirengti tokio tipo vartus, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, koks yra spindulys, skirtas varstymui (vyriai reguliuoja, kaip pačiai galima atverti). Jeigu norite varstomųjų dvipusių vartų, Jūsų sklypo teritorijos paviršius turi būti labai lygus. Kitaip montuojant kils nemažai keblumų. Trečioji rūšis – stumdomieji- skirti tiems sklypų savininkas, kurių teritorija nėra didelė. Stumdymo funkcija leidžia kompaktiškai įrengti šią aptvėrimo sistemą. Pakeliamieji vartai montuojami dažnai ne tik įvažiavimui į kiemą, bet ir garažui. Dažnai tokius vartus renkasi tie žmonės, kur jų gyvenamojoje vietovėje didelis automobilių eismas.

Be abejo, vienas dar nepaminėtas kriterijus, kuris labai svarbus vartų sistemoms, yra kokybė. Juk investuojame į patikimumą ir ilgaamžiškumą.

One thought on “Kokie kiemo vartai mums tinkamiausi?

  1. Koks konkretus trumpas straipsniukas. Vis tik neapsisprendžiu kokia vartų technika stumdomieji ar peliami būtų praktiškesnė? Varstomiesiems nepakankama erdvė, o ir šiaip atrodo sudėtingiausia su jais. Pakeliamieji į garažą be jokios abejonės, o kaip į kiemą, ar verta?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>