kokius-medsraigcius-pasirinkti

Kokius medsraigčius pasirinkti?

Turime jau bene trečią dešimtmetį kai tvirtinimo elementų rinkoje karaliauja medsraigčiai o ne vinys.

Tai nekelia jokios nuostabos, nes būtent jie yra patogiausias ir tvirčiausias būdas pritvirtinti, sujungti ar pastatyti. Vinys namo statiboje naudojami dabar išties retai, tik kai kuriems specifiniams apdailos darbams. Jei anksčiau viskas buvo sukalama vinimis ir tereikėjo pasirinkti vinies ilgį ir stori, su medvaržčiais yra kur kas sudėtingiau. Medsraigčiai yra įvairių tipų ir paskirties, kaip pasirinkti tinkamus pagal darbo pobūdį, šiandien ir pakalbėsime.

Medstraigtis yra patogus tvirtinimo elementas, kurį galima panaudoti ne vieną kartą. Svaru, kad tai jis būtų pagamintas iš kokybiško metalo ir gerai padengtas storu cinko sluoksniu. Tai garantuoja, kad esant drėgmei, medsraigtis nesurūdys ir nenutrūks.

Standartiniai medsraigčiai

Visi medsraigčiai su plokšia galvute ir kryželio formos įduba (dar vadinama filips) sukimo antgaliui yra laikomi standartiniai. Jie plačiausiai naudojami butyje, pradedant paveikslų tvirtinimu ir baigiant namo statybos darbais. Jei pastebėjote, kai kurios medsraigčių galvutės yra skirtingos, su žvaigžtudės ar šešiakampės įdubos forma, jos skirtos specialiems darbams, arba toms gaminių jungtims kurių gamintojas nenori kad vartotojai jas atsuktų.

Pilnas ir dalinis sriegis

Priklausomai nuo to kur medsraigtis bus įsukamas jo sriegis gali būti retas arba tankus, pavyzdžiui medienai skirti medsraigčiai turi sriegį kurio rievės yra kelių milimetrų pločio, tuo tarpui metalui tvirtinti skirti medsraigčiai turi smulkų sriegį. Vienų medsraigčių paviršius turi sriegį per visą ilgį, tuo tarpu kiti tik apatinėje pusėje. Medsraigčius su pilnu sriegiu reikia naudoti ten kur reikalingas ypač tvirtas sujungimas, o medžiagos yra pakankamai mažo diametro.

Medsraigčių storis

Medsraigčiai statyboms ir apdailos darbams naudojami parenkant pagal tai kokias medžiagas norite pritvirtinti ar sujungti. Jeigu renkatės 3-5 mm storio medsraigčius, su tokiais galima tvirtinti tik storus medienos statramsčius, lentas, gegnes ir kt. Plonoms ar apdailai skirtoms lentelėm jie netinka nes gali perskelti medieną. Jei visgi norite tokius naudoti, pirmiausia grąžtu išgręžkitę skyles tose vietose kur bus įsukami varžtai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>