piestukai

Kokius pieštukus naudoti piešimui ant popieriaus?

Popieriaus atspalvių technikoms pasirinkimą įtakoja naudojamo pieštuko tipas, pageidaujamas tamsumo laipsnis, naudojama šešėliavimo technika ir pageidaujamos šešėliavimo technikos išraiška. Svarbiausia yra pasirinkti popieriaus paviršių (vidutinį arba lygų), atsižvelgiant į norimus efektus. Paprastai vidutinis arba tekstūruotas paviršius gali sukurti tolygesnį, švytintį atspalvį nei lygus paviršius.

Grafitiniai, akvareliniai pieštukai sukuriami sumaišant ir sumalant grafitą ir molį, o vėliau juos apklijuojant medžiu. Grafito ir molio mišinio santykis lemia pieštuko kietumą ir pieštuko žymės tamsumo laipsnį. Jų kietumas yra nuo 9H (kiečiausias) iki 9B (minkščiausias). Minkštesnės rūšys daro platesnius ir tamsesnius potėpius, o kietesnės – tikslesnius ir lengvesnius. H reiškia kietumą, B reiškia juodą. Taip pat yra pieštuko žymėjimas F, skirtas Fine Line. F yra tarp B ir H. Šešėliavimo būdai. Tamsinimas yra tono formavimo būdas naudojant tam tikrus pieštukų tipus. Yra 4 pagrindiniai šešėlių technikos tipai. Grafito šešėliai. Brūkšniavimas: tamsios reikšmės (atspalvių) kūrimas taikant lygiagrečias linijas. Kuo arčiau linijos, tuo tolygesnis atspalvis. Kryžminimas: atspalvių kūrimas per susikertančias linijas. Susikertančios linijos kerta viena kitą įvairiais kampais. Linijos gali būti tiesios, raižytos arba apskritos. Stumdymas: atspalvių kūrimas „ištepdamas“ užteptą atspalvį. Tai daroma pirštu, minkštu skudurėliu ar „kelmu“ paspaudus ir ištepus užteptą grafitą. Atspalvių kūrimas naudojant taškų seriją. Sukūrus daugiau taškų arčiau vienas kito, gaunamas tamsesnis šešėlis.

Laikykite pieštuką maždaug 45 laipsnių kampu. Tamsinimas atliekamas pieštuko galiuko šone. Pieštuką galite judinti pečiais ar riešais. Kiekvienas gamina skirtingų tipų ženklus. Judindami pieštuką alkūne ir pečiais padarysite didesnius potėpius, kurie gali būti išraiškingesni. Šis metodas dažniausiai naudojamas didelės apimties brėžiniams. Judindami pieštuką riešą, padarysite mažesnius potėpius, kurie yra mažiau išraiškingi. Šis metodas dažniausiai naudojamas mažesnio mastelio brėžiniams. Kuo stipriau paspausite šešėliavimo metu, tuo tamsesnė žymė ir tamsesnis atspalvis. Kuo švelnesnė pieštuko klasė, tuo tamsesnė žymė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>