Kompiuterinių virusų rūšys

Kompiuterinių virusų rūšys

Kokie yra žimiausi kompiuteriniai virusai? Vienas iš labiausiai paplitusių kompiuterinių virusų tipų yra failų užkrėstojai. Šie virusai prisijungia prie vykdomųjų failų, pvz., exe arba.com failų, ir gali išplisti į kitus failus, kai jie atidaromi arba vykdomi. Failų užkrėstojai gali padaryti didelę žalą kompiuterių sistemoms, nes gali sugadinti arba ištrinti svarbius failus ir duomenis. Kai kurie failų užkrėtimo pavyzdžiai yra Melisos virusas ir ILOVEYOU virusas, kurie abu padarė didelę žalą 1990-ųjų pabaigoje ir 2000-ųjų pradžioje.

Kitas kompiuterių virusų rūšys yra įkrovos sektoriaus virusas. Šie kompiuterių virusai užkrečia kompiuterio standžiojo disko įkrovos sektorių, kuris yra atsakingas už operacinės sistemos ir kitų sistemos failų įkėlimą paleidimo metu. Kai kompiuteris yra užkrėstas įkrovos sektoriaus virusu, virusas gali pasiekti visus kompiuteryje esančius failus ir gali padaryti didelę žalą. Pirmasis įkrovos sektoriaus virusas buvo aptiktas devintojo dešimtmečio viduryje ir, nors šiandien jie yra mažiau paplitę, vis tiek gali kelti grėsmę senesnėms kompiuterių sistemoms. Makrovirusai yra virusų tipas, kuris užkrečia dokumentus, sukurtus naudojant programas, turinčias priemones makrokomandoms vykdyti. Šie virusai gali būti platinami per el. pašto priedus arba bendrinamus dokumentus ir gali pakenkti sugadindami ar ištrindami svarbius duomenis. Makrovirusai buvo ypač paplitę XX amžiaus dešimtojo dešimtmečio pabaigoje ir 2000-ųjų pradžioje, o šiandien jie yra mažiau paplitę, tačiau vis dar kelia grėsmę kompiuterių sistemoms, kuriose naudojama senesnė programinė įranga. Dalinantis dokumentais arba atidarant el. pašto priedus svarbu žinoti apie makrovirusų potencialą.

Atsirandantys kompiuterinių virusų tipai

Ransomware yra viruso tipas, kuris pastaraisiais metais vis labiau plinta. Skirtingai nuo kitų virusų, išpirkos reikalaujančios programos yra sukurtos labai agresyviai, dažnai užšifruoja vartotojo failus ir reikalauja mokėjimo mainais už iššifravimo raktą. Šio tipo virusai gali būti ypač žalingi įmonėms ir asmenims, kurie naudojasi savo duomenimis darbo ar asmeniniam naudojimui. Ransomware dažnai užmaskuoja save kaip teisėtą programinę įrangą arba el. pašto priedus, todėl sunku ją aptikti, kol dar ne vėlu. Kirminai yra dar vienas kompiuterinių virusų tipas, galintis padaryti didelę žalą kompiuterių tinklams ir sistemoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>