mazas-itrukimas-automobilio-stikle-pavojus-jums

Mažas įtrūkimas automobilio stikle – pavojus jums

Jei manote, kad mažas įtrūkimas priekiniame automobilio yra dėmesio neverta problema, perskaitykite šį straipsnį. Čia apžvelgsime, kodėl tai gali būti pavojinga jums ir aplinkiniams. Tik nežinantys arba žmonės lengvabūdžiai gali manyti, kad tai nepavojinga. Avarijų keliuose kasmet įvyksta tiek daug, jog mokslininkai turi medžiagos daugiau nei pakankamai išanalizuoti ir suprasti kodėl mažas stiklo įtrūkimas yra labai pavojingas vairuojant automobilį. Statistika kalba faktais – net 4 procentai eismo įvykių kyla dėl blogo matomumo kurį sąlygoja sugadinti stiklai.

Stiklo paketo ypatybės

Tam, kad suprastumėte kaip dūžta stiklai reikia žinoti kokiu principus jie yra gaminami ir kokia yra jų sandara. Automobilio stiklas yra sudarytas iš dviejų stiklų, tarp kurių yra permatoma plėvelė. Kam ji reikalinga? Ši stangri plėvelė reikalinga tam, kad stabilizuotų stiklą ir dūžtant neleistų stiklui subyrėti į mažus gabaliukus o išlaikytų viską vienoje vietoje. Stiklai prie plėvelės klijuojami lipniais klijais kurie sudužus stiklui neleidžia mažiems gabaliukams nukristi ant vairuotojo ir keleivių.

Dėl temperatūros svyravimų stiklas nuolat nors ir nežymiai išsiplečia ir susitraukia. Jei stiklas yra įskilęs šie temperatūriniai svyravimai arba pavyzdžiui toks paprastas dalykai kaip kruša gali sugadinti visą stiklą, nes įskilimai gali išplisti ant viso stiklo. Sudužęs stiklas gali įdubti ir įkristi į automobilio saloną, jei apgadinimas yra stiprus. Taigi, pavojus gali būti vienose situacijose gana nedidelis, tačiau kitose – gyvybės ir mirties klausimas.

Išvada

Vairuoti automobilį su įskilusiu stiklu yra pavojinga. Praradęs savo technines savybes jis tampa pavojingu automobilio priekyje sėdintiems žmonėms. Stiklas su trūkumais anksčiau ar vėliau suskils dar labiau, tą akimirką kai to tikėsitės mažiausiai, todėl būkite išmintingas ir sutvarkykite šią problemą kuo greičiau. Ekstremaliu atveju stiklą galima laikinai susiremontuoti pačiam, jei turite specialių klijų arba sutvirtinančios lipnios juostos, kurią galite panaudoti kol nuvyksite iki artimiausios serviso. Stiklai yra viena iš automobilio saugos sistemos elementų, tad jeigu turėjote incidentą ir jums suskilo priekinis stiklas, nedelsiant nuvykite į automobilio stiklų centrą ir paklauskite specialistų ar įmanoma suremontuoti, ar būtinas stiklų keitimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>