Imuniteto stiprinimo būdai

Imuniteto stiprinimo būdai

Kokios yra imuniteto stiprinimo kategorijos? Imuniteto stiprinimas suaugusiems ir imuniteto stiprinimas vaikams? Kas stiprina imunitetą? Imuninės sistemos stiprinimas yra būtinas norint išvengti infekcijų ir palaikyti gerą sveikatą. Vienas iš svarbiausių gyvenimo būdo pokyčių, galinčių sustiprinti imunitetą, yra pakankamai miegoti. Miego trūkumas gali susilpninti imuninę sistemą ir padidinti infekcijų riziką. Rekomenduojama miegoti bent 7-8 valandas per naktį. Be to, sveika mityba, kurioje gausu vaisių ir daržovių, gali aprūpinti organizmą būtinomis maistinėmis medžiagomis, kurios gali padėti sustiprinti imuninę sistemą. Vitaminas C, kurio yra daugelyje vaisių ir daržovių, yra stiprus antioksidantas, galintis padėti sustiprinti ląstelių funkcijas ir sustiprinti imunitetą.

Reguliarus pratimas yra dar vienas gyvenimo būdo pokytis, kuris gali padėti sustiprinti imuninę sistemą. Pratimai gali sustiprinti imunitetą padidindami antikūnų ir baltųjų kraujo kūnelių gamybą, kurie yra būtini kovojant su infekcijomis. Pratimai taip pat padeda sumažinti uždegimą ir pagerinti kraujotaką, o tai gali prisidėti prie geresnės bendros sveikatos. Per dieną rekomenduojama užsiimti bent 30 minučių vidutinio sunkumo mankšta.

Apibendrinant galima pasakyti, kad gyvenimo būdo keitimas, pvz., pakankamai miegas, sveika mityba ir reguliari mankšta, gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir užkirsti kelią infekcijoms. Kiti sveiki įpročiai, tokie kaip streso mažinimas ir emocinė gerovė, taip pat gali prisidėti prie geresnės bendros sveikatos ir imuniteto. Įtraukdami šiuos įpročius į kasdienį gyvenimą, asmenys gali imtis aktyvių veiksmų siekdami išlaikyti gerą sveikatą ir užkirsti kelią ligoms.

Natūralios priemonės ir papildai, galintys sustiprinti imunitetą

Vaistažolių preparatai, tokie kaip ežiuolė ir šeivamedžio uogos, jau seniai naudojami imunitetui stiprinti. Yra žinoma, kad ežiuolės preparatai veiksmingi stiprina imunitetą, ypač vaikams. Nustatyta, kad šeivamedžio uogos taip pat turi imunitetą stiprinančių savybių, nes jame yra junginių, padedančių kovoti su virusais. Vaistinėse vaistinėse yra paruoštų prevencinių priemonių, skirtų imunitetui stiprinti vaistažoles, pavyzdžiui, Immunal, kurio pagrindinis komponentas yra ežiuolės ekstraktas.

Taip pat žinoma, kad vitaminai ir papildai, tokie kaip vitaminas C ir cinkas, palaiko ir stiprina imuninę sistemą. Vitaminas C yra galingas antioksidantas, padedantis apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų ir skatinantis baltųjų kraujo kūnelių, būtinų kovojant su infekcijomis, gamybą. Cinkas yra dar viena svarbi maistinė medžiaga, kuri vaidina svarbų vaidmenį imuninei funkcijai ir padeda organizmui gaminti baltuosius kraujo kūnelius. Tačiau svarbu šiuos papildus vartoti tinkamai ir pasikonsultavus su sveikatos priežiūros specialistu, nes per didelis jų vartojimas gali turėti neigiamą poveikį sveikatai. Daugiau skaitykite http://kamtoreikia.lt/category/sveikata/.

Skaityti toliau

Dažniausiai užduodami klausimai apie pirmą pagalbą po avarijos

Dažniausiai užduodami klausimai apie pirmą pagalbą po avarijos

Niekam nėra malonu ne tik “dalyvauti” avarijoje, tačiau taip pat ir tapti jos liudininku arba būti pačiu pirmu žmogumi, kuris “pasiekė” avariją. Tačiau kai gyvenime taip nutinka – svarbu yra žinoti kaip reaguoti esant tam tikrai situacijai. Atsakome į dažniausiai kylančius klausimus susijusius su avarijomis kelyje ir pirmosios pagalbos suteikimu.

Ar asmuo patyręs avariją – turi apsilankyti pas mediką, net jeigu ir nėra sužeidimų?

Net jeigu ir atrodo, kad po avarijos jaučiatės gerai, visgi, vis tiek siūlome pasirodyti gydytojui. Gali būti, kad patirtos traumos yra nematomos, juntamos minimaliai ir išryškėja tik vėliau. Ypač svarbu, kad avarijos padariniai būtų fiksuojami, jeigu esate draustas sveikatos draudimu.

Kokie sužalojimai yra dažniausiai patiriami avarijų metu?

Dažniausiai patiriami akivaizdūs sužalojimai yra kaulų lūžiai, mėlynės, pleištinės žaizdos. Itin dažnai kenčia nugaros bei kaklo sritys, pasitaiko minkštųjų audinių pažeidimų. Taip pat dažnos mėlynės bei nudegimai. Jie dažniausiai atsiranda dėl įvykių susijusių su oro pagalvėmis bei saugos diržais.

Kuomet avarija dažniausiai baigiasi mirtimi?

Žmonės avarijos metu žūsta dažniausiai tuomet, kai patiria šoninius smūgius arba kai iškrenta iš transporto priemonės.

Ar automobilinėse vaistinėlėse yra viskas, ko reikia, kad būtų tinkamai suteikta pirma pagalba?

Nuo 2023-ųjų metų sausio 1-os dienos reikėjo papildyti vaistinėles keliomis medicininėmis priemonėmis, kurios padeda avarijos metu suteikti dar daugiau pagalbos. Vaistinėlės yra sukomponuotos taip, kad jose būtų svarbiausios priemonės galinčios padėti suteikti pagalbą po avarijos: turniketai, įvairaus tipo pleistrai, termoreguliacinė antklodė ir t.t.

Ar galima patraukti sužalotą asmenį toliau nuo avariją patyrusio automobilio?

Dažniausiai siūloma žmogaus nejudinti, kadangi be patirties sunku pasakyti, ar jis nėra patyręs kokių nors traumų. Patraukti galima tik tuomet, kai jam kyla pavojus. Tačiau kai matyti, kad galva, kaklas, stuburas yra pažeisti – judinimo būtinybė turi būti vertinama atsakingai.

Po avarijos reikia kviesti greitąją ar policiją?

Patyrus avariją arba pamačius ją kelyje – skambinkite 112 numeriu ir atvyks visa reikalinga pagalba įskaitant minėtas institucijas bei gaisrinę.

Skaityti toliau

Low glycemic food for a vegan health & fitness diet for diabetics with foods high in vitamins, minerals, anthocyanins, antioxidants, protein, smart carbs & omega 3 fatty acids. Below 55 on the GI index. Top view

Sergantiems cukriniu diabetu – ką galima ir ko negalima valgyti?

Cukrinis diabetas sukelia daug blogų pasekmių mūsų organizmui. Cukrinis diabetas pagreitina nepageidaujamų pasekmių, tokių kaip kraujagyslių okliuzija ir aterosklerozė, vystymąsi ir gali sukelti širdies ligas, ypač širdies priepuolį ir insultą. Yra maisto produktų, kurių diabetikai turėtų vengti. Diabeto dietos sąrašas, kurį sudarysite kartu su savo specialistu, padės gyventi sveikiau ir sumažinti cukraus kiekį kraujyje iki idealaus lygio.

Mityba sergant cukriniu diabetu

Svarbiausi maisto produktai, kurių diabetikai turėtų vengti, yra sotieji riebalai, transriebalai, cholesterolis ir druska. Sočiųjų riebalų yra riebiuose pieno produktuose, gyvuliniuose baltymuose, kepsnuose, dešrelėse ir saliamiuose. Jei jo reikia vartoti, jo negalima vartoti daugiau nei tam tikra norma. Transriebalai – tai riebalai, kurių mūsų organizmui nereikia. Šie aliejai dažnai randami perdirbtuose maisto produktuose arba margarinuose. Cholesterolio yra daug riebalų turinčiuose pieno produktuose, gyvuliniuose baltymuose, kiaušiniuose, vėžiagyviuose ir gyvūnų subproduktuose. Šio produkto negalima vartoti, nebent tai yra privaloma. Tais atvejais, kai reikia valgyti, negalima viršyti gydytojo patvirtinto kiekio.  Cukrinis diabetas ir mityba yra labai svarbi, tad kiekvienas turi žiūrėti į tai atsakingai. Cukrinio diabeto mityba išmokina gyventi sveiką gyvenimo būdą.

Kadangi druska taip pat vaidina svarbų vaidmenį įsisavinant cukrų inkstuose, gydytojo rekomenduojamo kiekio viršijimas gali sukelti pavojingų pasekmių. Todėl maistas, kurio diabetikai neturėtų vartoti, gali sukelti rimtų problemų. Be šių, diabetikams pavojingi maisto produktai yra: keptas maistas, bulvių traškučiai, cukraus ir cukraus turintys maisto produktai, ledai, energetiniai gėrimai, alkoholis ir saldūs gėrimai. Šių maisto produktų vartojimas yra labai žalingas diabetu sergantiems pacientams.

Vartodami kavą ir arbatą, vietoj cukraus turėtumėte naudoti dirbtinius saldiklius, kuriuos rekomendavo gydytojas. Nors tai natūralu, reikėtų vengti saldaus maisto, pavyzdžiui, medaus, uogienės ir melasos. Margarino ir sviesto neturėtų vartoti diabetikai. Ankštiniai augalai, kuriuos turėtų valgyti diabetikai. Paprastai diabetu sergantiems žmonėms rekomenduojamų dietų sąrašuose yra sveikų angliavandenių. Jei paklausite, kokius ankštinius augalus turėtų valgyti diabetikai, pirmenybę teikite ankštinėms daržovėms, tokioms kaip pupelės, avinžirniai, lęšiai ir žirniai, kurie priklauso skaidulinių ir sveikų angliavandenių klasei.

Aukso verti patarimai diabetikams

Yra keletas taisyklių, į kurias diabetu sergantys pacientai turėtų atkreipti dėmesį. Dėl šių taisyklių paciento cukraus kiekis kraujyje sumažėja ir jis gyvena sveikiau. Ypač rūkymas ir alkoholis yra tarp dalykų, kurių diabetikams niekada neturėtų valgyti. Be to, vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų – kokius sausainius turėtų valgyti diabetikai. Atsakymas į šį klausimą, žinoma, bus valgomi sausainiai su daug skaidulų, kurie nėra pagaminti iš baltų miltų ir kuriuose nėra daug cukraus. Išskyrus šiuos, klasikinių sausainių reikėtų vengti.

Skaityti toliau

Kada vartojamas glicinas

Kada vartojamas glicinas?

Glicinas yra amino rūgštis, kurią jūsų kūnas naudoja baltymams kurti, kurių reikia audinių augimui ir palaikymui bei svarbių medžiagų, tokių kaip hormonai ir fermentai, gamybai. Jūsų kūnas natūraliai gamina gliciną iš kitų amino rūgščių, tačiau jo taip pat yra daug baltymų turinčiame maiste ir galima įsigyti kaip maisto papildą. Glicinas yra ne tik baltymų komponentas, bet ir keletas kitų įspūdingų privalumų sveikatai. Svarbiausi glicino privalumai ir nauda sveikatai. (daugiau…)

Skaityti toliau

Kada reikėtų pradėti naudoti kremą nuo raukšlių

Kada reikėtų pradėti naudoti kremą nuo raukšlių?

Kai kurie žmonės mano, kad veido kremai reikalingi tik brandžiai odai, kiti, priešingai, net būdami labai jauni, vos pamatę pirmąsias mimikos raukšles savo veide, iškart bėga pirkti veido kremų nuo raukšlių ir stangrinimo serumų. Ir vienu, ir kitu atveju elgiamasi neteisingai. Kodėl? Pabandykime išsiaiškinti kodėl ir kaip oda sensta.

Odos senėjimas yra natūralus ir ankstyvas. Priešlaikinį senėjimą galima tiesiog sustabdyti. Yra daugybė įrodymų, kad vitaminų trūkumas organizme, rūkymas, stresas, per didelis įdegis, nepakankamas odos drėkinimas ir nepaisymas nuo saulės apsaugančių priemonių pagreitina odos senėjimą. Po 25–27 metų odos atsinaujinimo mechanizmai pradeda lėtėti. Jo ląstelės blogiau sulaiko drėgmę, blogėja hialurono rūgšties, kolageno ir elastino gamyba. Odos ląstelėms tampa sunkiau atsistatyti – štai kodėl būdamas 20 metų galite šokti visą naktį ir puikiai atrodyti kitą rytą, 27–30 metų visi nemiegotų naktų pėdsakai jau pradeda matytis jūsų veide.

Odos ląstelėms reikalinga išorinė pagalba. Čia gelbsti senėjimą stabdantys produktai. Pagrindinė tokios kosmetikos paslaptis yra veikliųjų medžiagų formulė, kuri padeda atkurti odos ląsteles. Tad, geriausi veido kremai nuo raukšlių, yra tie, kuriuose yra hialurono rūgštis, kolagenas, elastinas, žolelių ekstraktai, peptidai.

Pirmiausia turėtumėte pasirinkti gerą drėkinamąjį kremą jaunai odai, o maitinantį sausai odai ir naudoti jį nuolatos. Daugeliu atvejų naujai atsiradusios raukšlės išnyksta. Be to, jaunų odos kremų ir pirmųjų raukšlių kremų sudėtis yra labai panaši. Juose yra drėkinančių ingredientų, antioksidantų, saugančių odą ir stiprinančių epidermį.

Ir reiktų paneigti dažnai girdimą klaidingą mitą:
sakoma, jei prieš laiką pradėsite naudoti kremą nuo raukšlių, jūsų oda prie jo pripras ir netgi gali pradėti senėti greičiau. Iš tikrųjų oda gali priprasti tik prie to, kad yra prižiūrima – maitinama, drėkinama …

Skaityti toliau

Kur geriausia dėtis dantų protezus

Kur geriausia dėtis dantų protezus?

Dantų protezus geriausia dėti, kur dirba patirtį sukaupę visų sričių specialistai. Pirminės konsultacijos metu įvertinamas reikalingas gydymas ir nurodomos kainos. Dantų protezavimas- tai procedūra, kurios metu yra atkuriami dantys.Tai padeda sugrąžinti visavertę dantų kramtymo funkciją ir suteikia dantims estetinį vaizdą. Protezavimas taip pat gali pakoreguoti tarp dantų esančius tarpus, dantų spalvą bei formą. (daugiau…)

Skaityti toliau