Medinės terasos paruošimas šiltajam sezonui

Medinės terasos paruošimas šiltajam sezonui

Nors daugelio kiemuose terasos jau pilnai paruoštos sezonui, tačiau tikrai ne visada minėti pasiruošimo darbai atliekami tinkamai. Tikimės, kad šis straipsnis Jums pasitarnaus ateityje. Juk sutvarkyti terasą visam vasaros sezonui – rimtas darbas. Ypač, kai daugelio atliekamas tik kas kelerius metus.

Apskritai terasos atnaujinimo darbus geriausia pradėti ankstyvą pavasarį, žinoma, kai sniegas nebėra kasdienis palydovas, kai liūtys – praeina, o nakties metu temperatūra laikosi pliusinė.

Geriausia, žinoma, kad terasa jau būtų išdžiūvusi. Tuomet bus galima aiškiai matyti – kurios terasos vietos yra paveiktos drėgmės. Tiesa, kuo tinkamesnės medžiagos terasos statyboje bus naudojamos – tuo poveikis bus mažesnis. Pavyzdžiui, grindims geriausiai tinka specialios terasinės lentos, o ne paprastos medinės. Plačiau apie PVC lentas skaitykite čia: https://www.prodeck.lt/pvc-terasos-lentos/.  Tokias lentas drėgmė veikia tik vizualiai, jos netrūnija, tad ir atnaujinimas – minimalus.

Pirmiausia terasinės lentas reikia nuplauti. Tam puikiai pasitarnauja aukšto slėgio plovimo įranga. Ji padeda pašalinti pelėsį (jeigu jis yra), žalėsius, kitus nešvarumus, dulkes, kurie įsigeria per sezoną. Nuplovus geriau matyti – kuriose vietose reikia papildomai pakalti lenteles, kurias teks keisti naujomis. Žinoma, patikrinti, ar nėra išlindusių vinių bei kitų konstrukcinių elementų, dalių, kurios gali sužeisti. Jeigu pelėsio yra daug (jis dažniausiai būna, kai terasoje vietoje specialių lentų yra naudojamos paprastos) – būtina plovimo metu naudoti specialias antipelėsines ir antigrybelines priemones. Panaikinus problemą – lentų tarnavimo periodas bus ilgesnis.

Terasines lentas siūloma impregnuoti kas kelerius metus. Galima ir perdažyti – kaip Jums yra gražiau. Jeigu Jūsų terasoje grindys yra pagamintos iš PVC lentų – impregnavimas arba lakavimas dažniausiai reikalingas tik dėl estetikos, kadangi su metais lentų spalva gali kiek pablukti. Visgi, kur kas maloniau yra būti tokioje aplinkoje, kuri yra „šviežia“, o impregnavimas kas kelerius metus – ne toks ir didelis bei tikrai nebrangus darbas.

Kadangi šaltuoju periodu siūlome terasoje nepalikti baldų – reikia peržiūrėti ir juos. Įvertinkite, ar nereikia keisti naujais, taip pat galima nuplauti su aukšto slėgio srove. Valymas ir atnaujinimas priklauso nuo baldų medžiagos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>