dekiai

Miegamojo tekstilė

Miegamasis yra kiekvienų namų atsipalaidavimo ir ramybės zona. Šiame kambaryje ne tik miegame, bet ir praleidžiame jaukias poilsio akimirkas. Visuomet norisi, kad miegamajame vyrautų jauki aplinka, o jame esantys daiktai padėtų atsipalaiduoti bei atgauti jėgas po sunkios dienos. Kuriant miegamojo aplinką pagalvojame apie apšvietimą, renkamės pastelines spalvas bei miegamojo tekstilę, be kurios šiame kambaryje neišsiverstume. Ir tai toli gražu nėra tik patalynė. Skirtingai nei kituose kambariuose, miegamajame tekstilės gaminių naudojame gerokai daugiau. Dažnai jie tampa ne tik būtinumo, bet ir aplinkos kūrimo priemonėmis. Kokia yra miegamojo tekstilė ir kaip ją teisingai pasirinkti? Štai keletas praktiškų patarimų.

Pledai

Pledai, dar kitaip vadinami dekiai, dažnai namuose naudojami ne tik miegamajame. Vėsiais vasaros vakarais jie praverčia vakarojant lauko terasoje. Svetainėje pledai kartais naudojami kaip interjero detalė. O miegamajame pledais užtiesiame lovas ar apsisiaučiame pogulio metu. Geriausiomis šilumos, švelnumo ir jaukumo pojūčio savybėmis pasižymi vilnoniai, alpakos vilnos ir medvilniniai pledai.

Antklodės

Antklodė yra vienas iš būtiniausių miegamojo tekstilės gaminių. Rekomenduojama kiekvienam asmeniui turėti bent dvi asmenines antklodes – po vieną vasaros ir žiemos sezonui. Naudingiausios ne sintetinės, o natūralių medžiagų antklodės. Jos pralaidžios orui, nesukelia prakaitavimo, puikiai išlaiko šilumą. Pagal kainos ir kokybės santykį populiariausios yra medvilninės ir vilnonės antklodės.

Lovų užtiesalai

Lovų užtiesalai dažnai naudojami ne tik kaip lovų apsauga nuo dulkių ir dėmių, bet ir kaip miegamojo stiliaus dalis. Priderintas prie miegamojo interjero lovos užtiesalas suteikia jaukumo, šiltumo ar kitą pageidaujamą įspūdį.

Pagalvės

Pagalvių pasirinkimas rinkoje yra itin platus. Ortopedinės, aukštos, žemos, įvairių užpildų pagalvės pasirenkamos pagal miego įpročius ir patogumą. Kaip ir pačią pagalvę, taip pat ir jo užvalkalą rekomenduojama rinktis iš natūralios medžiagos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>