Stogo dangų tipų įvairovė kuo jos skiriasi tarpusavyje

Stogo dangų tipų įvairovė – kuo jos skiriasi tarpusavyje?

Stogo danga yra atokiausias stogo sluoksnis, kuris daro didelę įtaką viso pastato išvaizdai. Tačiau estetiniai klausimai nėra svarbiausi šioje temoje, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis stogo dangos medžiagas. Stogo dangų tipai skiriasi stiprumo parametrais ir montavimo būdu. Kokios rūšies stogo dangos medžiaga bus geriausias pasirinkimas jūsų atveju?

Stogo dangos – ką apie jas verta žinoti?

Danga yra ne kas kita, kaip viršutinis konstrukcijos sluoksnis, kuris yra labiausiai veikiamas oro sąlygų. Jis gali būti pagamintas statant stogą iš natūralių ir dirbtinių medžiagų. Šiuo metu rinkoje galite rasti platų stogo dangų pasirinkimą su skirtingomis tekstūromis ir spalvomis. Stogo danga, be stogo apsaugos, taip pat turi didžiulę įtaką pastato išvaizdai.

Stogo dangų medžiagų rūšys – kokios jos?

Stogo dangų tipai skiriasi savybėmis ir išvaizda. Kokius stogo dangos tipus dažniausiai renkasi žmonės?

Skaidri stogo danga

Permatomos stogo dangos dažniausiai yra gaminamos iš plastiko. Tai lengvos stogo dangos medžiagos, kurios pirmiausia naudojamos terasų, balkonų, pavėsinių ar ūkinių pastatų apdailai. Jos praleidžia daug šviesos ir gali suteikti pastato formai modernumo, tačiau ne visi juos laiko estetišku sprendimu.

Bituminė stogo danga

Bituminė stogo danga laikoma labai universalia dėl savo lankstumo ir didelės estetinės vertės. Jų yra keletas variantų, įskaitant gerai žinomą bituminį stogo veltinį. Ant namų stogų taip pat vis labiau populiarėja bituminės čerpės, jos puikiai tiks ir ant stataus nuolydžio stogų. Jų trūkumas – prastos termoizoliacinės savybės.

Veltinio danga

Stogo dangos veltinis dažniausiai naudojamas kaip sluoksnis po pagrindine stogo danga. Tai visų pirma dėl jo estetikos. Stogo dangos veltinis kasmet vis mažiau populiarus pasirinkimas, nes sukelia montavimo sunkumų. Tačiau tai gali būti naudinga užpildant susidariusias ertmes stogo konstrukcijoje.

Metalinės čerpės

Šio tipo čerpės gaminamos iš aliuminio arba plieno lakštų, kurie dažnai yra papildomai sustiprinti. Plieniniai lakštai dažniausiai pritaikomi ant gyvenamųjų pastatų stogų. Jie yra ganėtinai lengvi ir lengvai surenkami. Vienintelis jų trūkumas galėtų būti prasta garso izoliacija. Tačiau renkantis stogo dangą iš plieno galite gauti kokybišką ir ilgaamžį produktą.

Skaityti toliau

Drabužių demių valymas ką privaloma žinoti

Drabužių dėmių valymas: ką privaloma žinoti?

Dėmių valymas visada reikalauja kantrybės ir visada kyla klausimas koks dėmių valiklis bus tinkamas? Išeinate vakarieniauti ir ant baltos suknelės numetate padažu apteptą šakutę. Žaidi lauke ir supranti, kad tavo kelius dengia žolės dėmės. Jūs padovanojate savo mylimajam kelis papildomus bučinius, bet palikote lūpų dažus ant jo apykaklės. Tos, atrodytų, neįmanomos dėmės – raudonasis vynas, kraujas, arbata – nėra tokios kietos, kai jas puolate tinkamu kampu. Turime keletą patarimų ir gudrybių, kaip pašalinti tas nepageidaujamas dėmes tiesiai nuo jūsų audinių. Svarbu pažymėti, kad ne visi pataisymai veikia kiekvieną kartą, todėl nepasiduokite visiškai, jei konkretus valiklis nepašalina dėmės iki galo. Stenkitės toliau – tikėtina, kad ilgainiui taktika pasiteisins. Kita pagrindinė dėmių šalinimo taisyklė – niekada, niekada neplaukite drabužio per šildomą džiovintuvą, nebent esate visiškai tikri, kad dėmės pašalintos. Taip darydami dėmė tik sustings ir taps nuolatine, erzinančia jūsų gyvenimo dalimi.

Dėmių valiklis

Raudonasis vynas ar pomidorų sriuba tiesiog nedera prie aprangos, kurią taip kruopščiai dedate tam ypatingam vakarui. Jei ką nors išsiliesite ant drabužių, kai esate lauke, nepanikuokite. Tiesiog atlikite kelis paprastus veiksmus, kad pašalintumėte tą varginantį dėmę! Pirma, niekada nešveiskite ir netrinkite išsiliejusios medžiagos. Vietoj to, atsargiai patrinkite baltu skudurėliu. Neturite balto audinio? Vienu žiupsneliu tiks gabalėlis baltos duonos – tai ypač naudinga, jei esate restorane! Aliejaus pagrindo dėmę, kaip ir nuo salotų padažo, taip pat galima tvarkyti naudojant prie stalo esančius ingredientus. Tiesiog pabarstykite jį druska, leiskite šiek tiek pastovėti ir tada nuvalykite prieskonius nuo drabužio. Ir pavyko! Druska turėjo sugerti aliejų.

Saku dėmiu valymas kaip ir žolės dėmės

Sakų dėmių valymas toks pat sunkiai įveikiamas kaip ir žolės dėmės, tačiau viskas yra pataisoma, tad nenusiminkite. Niekas taip nesumažina linksmybių iš beisbolo žaidimo, kaip negraži žolės dėmė. Jei susigraudinate pagalvoję, kad jūsų vaikai kieme siautėja dėl darbo, kurį vėliau turėsite įdėti į jų drabužius, daugiau nesijaudinkite. Žolės dėmės nėra tokios neįveikiamos, kaip atrodo. Vienas iš šauniausių būdų pašalinti žolės dėmes yra produktas, kurį turime visi – dantų pasta! Žolės dėmes ant drabužių galima pašalinti senu dantų šepetėliu ir paprasta balta dantų pasta; tik įsitikinkite, kad naudojate pastos veislę, o ne gelį. Išspauskite nedidelį kiekį dantų pastos ant dėmės, tada pamerkite dantų šepetėlį į švarų vandenį ir naudokite jį dėmei nuvalyti. Pakartokite šį procesą, jei reikia, kad išvalytumėte visas dėmes. Nuplaukite vietą ir išskalbkite drabužius kaip įprasta.

Skaityti toliau

Skalbinių džiovyklė kaip išsirinkti

Skalbinių džiovyklė: kaip išsirinkti?

Kokią skalbinių džiovyklę rinktis? Drabužių džiovyklė elektrine yra populiariausias pasirinkimas nei paprasta džiovyklė drabužių. Drabužių džiovyklė kaina gali skirtis nuo daugelio aspektų.

Naujos funkcijos ir nepaprastos galimybės apsunkina naujos drabužių džiovyklės pirkimą. Štai ką reikia žinoti, kad priimtumėte protingą, biudžetą pagrįstą sprendimą. Dėl besikeičiančių technologijų ir naujų energijos standartų, naujausiose drabužių džiovyklose yra daug nustatymų, kurie padidina našumą ir funkcionalumą. Nors visos šios geros medžiagos gali sumažinti energijos suvartojimą ir pailginti džiovinamų audinių tarnavimo laiką, dėl to tinkamos mašinos pasirinkimas gali būti bauginantis procesas. Nurodysime, ko jums reikia ir ko ne, kad galėtumėte išsirinkti geriausią drabužių džiovyklę savo namams ir biudžetui.

Pirmas dalykas: dujos ar elektra?

Sprendimas  – pirkti dujinę ar elektrinę džiovintuvą. Jei jūsų namas nėra tiekiamas gamtinėmis dujomis, pasirinkimas yra paprastas – renkatės elektrą. Bet jei tai padarysite, mes suteiksime pranašumą energiją taupančioms dujoms. Štai kodėl: Dujinės džiovyklos darbą atlieka per trumpesnį laiką, nes įkaista greičiau nei elektrinės džiovyklės. Priklausomai nuo jūsų vietinių komunalinių paslaugų tarifų, gamtinės dujos gali būti pigesnės nei elektra.

Kiek kainuoja nauja mašina?

Išskyrus eksploatacines išlaidas, dujų ir elektros mašinų kainų skirtumas yra nedidelis. Džiovintuvus rasite nuo 250 iki 1550 eurų, o dujinių džiovintuvų kainos yra šiek tiek didesnės nei elektrinių mašinų su panašiomis savybėmis. Drabužių džiovintuvas atsinaujina. Per pastaruosius 20 metų daugelis buitinių prietaisų, tokių kaip skalbimo mašinos ir šaldytuvai, tapo žymiai efektyvesni. Tačiau standartinės drabužių džiovyklės įstrigo dešimtojo dešimtmečio pradžioje, kai pirmą kartą įsigaliojo minimalūs šių mašinų energijos standartai. Įprasta džiovykla kasmet sunaudoja tiek pat energijos, kiek nauja skalbimo mašina, indaplovė ir šaldytuvas kartu. Nuo 2014 m. energijos vartojimo efektyvumas šiek tiek pagerėjo. Energetikos departamentas reikalauja, kad naujausios mašinos (dujinės ir elektrinės) būtų 5% efektyvesnės nei ankstesnės kartos. Patarimas: jei perkate Energy Star sertifikuotą džiovintuvą, peržiūrėkite jos kombinuotą energijos koeficientą (CEF), Energetikos departamento nustatytą standartą. Kuo didesnis mašinos CEF, tuo jis efektyvesnis. Čia galite rasti ir palyginti CEF Energy Star džiovintuvams.

Naujas išradimas bloke: šilumos siurblio džiovintuvas

Nematysime tikro energijos taupymo džiovinimo technologijoje, nebent šilumos siurblys taps populiarus. Šio tipo džiovintuvai yra tokie nauji JAV, kad šiuo metu yra tik vienas modelis. Tačiau Europoje yra mažiausiai 25 modeliai ir jie yra vieninteliai džiovyklių tipai, atitinkantys aukščiausią Europos energijos vartojimo efektyvumo įvertinimą. Štai daugiau: Šios be ventiliacijos mašinos sunaudoja iki 60 % mažiau energijos nei standartinės elektrinės džiovyklės, nes jose šilumą perdirba, o ne išleidžia.

Skaityti toliau

51. Kokia yra reglainerio paskirtis FOTO

Kokia yra reglainerio paskirtis?

Pakeliamos kėdės padeda žmonėms lengvai atsilošti, atsistoti ir atsisėsti. Paprastai jos turi atloštą, pakeliamą kojų atramą ir sėdynės pagrindą, kuris pakyla arba yra pakreipiamas taip, kad padėtų jums išlipti iš kėdės. Tokio tipo kėdės dar vadinamos reglaineriai. Dėl šios priežasties jie yra populiarūs tarp žmonių, kurie sunkiai įlipa į kėdę ir iš jos išlipa be pagalbos, ir tų, kurie nori daugiau savarankiškumo namuose. (daugiau…)

Skaityti toliau

9. Populiariausi alternatyvūs šildymo būdai FOTO

Populiariausi alternatyvūs šildymo būdai

Namo šildymas žiemą gali būti iššūkis jūsų komfortui ir biudžetui, ypač jei jūsų šildymo sistema nėra pati efektyviausia. Jei svarstote, ar kitas šildymo būdas gali būti geresnis jūsų poreikiams, arba jei statote ar pertvarkote namą, galbūt jums įdomu, kokius pasirinkimus gali pasiūlyti šiandieniniai namų savininkai. Štai keletas alternatyvių šildymo šaltinių, kurie gali sumažinti šildymo sąskaitas. (daugiau…)

Skaityti toliau

Kokiam interjerui galima pritaikyti pintus vazonus.

Kokiam interjerui galima pritaikyti pintus vazonus?

Auginti savo retą gėlę ar nedidelį sodą iš esmės yra labai malonus užsiėmimas. Laistymas kiekvieną rytą, naujų daigų ir sezoninių lapų pasikeitimų stebėjimas yra tikra terapija esant įtemptam darbo ritmui. Tačiau būtina sąlyga augalų augintojui -išmokti rūpintis augalu ir, svarbiausia, laiku persodinti augalą į tinkamą vazoną. (daugiau…)

Skaityti toliau

Kaip greitai ir efektyviai tvarkyti namus

Kaip greitai ir efektyviai tvarkyti namus?

Namų tvarkymas tai mūsų kasdienybė. Tikriausiai be šio proceso negalime apsieiti, nes jis ne tik reikalingas, bet ir būtinas švarai palaikyti. Tačiau daugelis sutiktume, kad namų tvarkymas reikalauja daug laiko ir jėgų, nes tai ilgai trunkantis procesas, ypač tiems kurių erdvės ar namai dideli. Sunkiausia, kai šiomis dienomis, kai žmogus visur skuba ir lekia, svarbiausias dalykas mūsų namų ruošoje – greitis ir efektyvumas. Juk nesinori visą dieną skirti namų tvarkymuisi ir kvėpuoti buitine chemija. (daugiau…)

Skaityti toliau

Vieno aukšto namo stogo šiltinimas. Ką reikia žinoti

Vieno aukšto namo stogo šiltinimas. Ką reikia žinoti?

Kalbant apie stogo šiltinimą, kartais gali pasirodyti, kad kuo daugiau imi domėtis, tuo daugiau klausimų iš to iškyla. O taip yra todėl, kad tiek stogo šiltinimo būdų, tiek medžiagų tam atlikti yra ne viena.

Pagrindinis klausimas, į kurį reikėtų atsakyti – ar namo palėpė bus gyvenama, ar ne. Šis klausimas aktualus dėl to, kad jeigu palėpė bus gyvenama, geriausia būtų šiltinti namo stogą. Tuo atveju, jeigu nebus gyvenama, tuomet geriausia šiltinti perdangą.

Namo šiltinimo medžiagą reikėtų pasirinkti pagal situaciją – perdangos tipą ir pan., jų rinkoje yra pačių įvairiausių. Tuo tarpu šiltinimo medžiagos storis turėtų būti toks pat, koks būtų reikalingas stogo šiltinimui. Paprastai tai priklauso nuo to, kokią varžą norite pasiekti ir kokia yra šiltinamoji medžiaga. Akmens vata galėtų būti ~20-25 cm, ekovata ar putplasčiu – 30-35 cm.

Žinoma, nesvarbu, kokią medžiagą nuspręsite pasirinkti, svarbiausia yra profesionaliai ją sumontuoti. Montuojant tiek ekovatą, akmens vatą, tiek poliuretano ar kitas plokštes, įvertinkite, kad reikės tinkamai užsandarinti visus sujungimus. Ir tai atlikti per visą stogo perimetrą. Jeigu perdanga medinė, šiltinimo medžiagą turėsite dar ir tiksliai išpjaustyti, kad kokybiškai sudėti ją tarp gegnių. Įvertinkite ir tai, kad kai kurios medžiagos yra apie 10 cm storio, todėl jas dėti reikės du kartus per visą plotą.

Vienas iš greitesnių ir itin efektyvių būdų – tai stogo šiltinimas poliuretano putomis. Žinoma, to patys pasidaryti negalėsite, bet būsite tikri, kad darbas atliktas profesionalų ir profesionalia įranga. Pasirinkus šį stogo šiltinimo būdą, jums nereikės rūpintis sujungimų sandarinimu, be to, šiai medžiagai nereikalinga garo izoliacinė plėvelė. O reikalingas medžiagos storis priklauso nuo to, atvirų ar uždarų porų poliuretanas yra naudojamas.

Skaityti toliau

Kaip apsisaugoti nuo ryškios saulės namuose

Kaip apsisaugoti nuo ryškios saulės namuose?

Apsauga nuo saulės spindulių namuose ypač aktuali vasaros metu. Tiesioginiai saulės spinduliai ne tik prikaitina namus, juose tampa tvanku ir karšta, bet ir sukelia nepatogumų pavyzdžiui, žiūrint televizorių ar dirbant kompiuteriu. Aptarkime tris populiariausius būdus apsaugoti namus nuo ryškios saulės šviesos. (daugiau…)

Skaityti toliau