Skalbinių džiovyklė kaip išsirinkti

Skalbinių džiovyklė: kaip išsirinkti?

Kokią skalbinių džiovyklę rinktis? Drabužių džiovyklė elektrine yra populiariausias pasirinkimas nei paprasta džiovyklė drabužių. Drabužių džiovyklė kaina gali skirtis nuo daugelio aspektų.

Naujos funkcijos ir nepaprastos galimybės apsunkina naujos drabužių džiovyklės pirkimą. Štai ką reikia žinoti, kad priimtumėte protingą, biudžetą pagrįstą sprendimą. Dėl besikeičiančių technologijų ir naujų energijos standartų, naujausiose drabužių džiovyklose yra daug nustatymų, kurie padidina našumą ir funkcionalumą. Nors visos šios geros medžiagos gali sumažinti energijos suvartojimą ir pailginti džiovinamų audinių tarnavimo laiką, dėl to tinkamos mašinos pasirinkimas gali būti bauginantis procesas. Nurodysime, ko jums reikia ir ko ne, kad galėtumėte išsirinkti geriausią drabužių džiovyklę savo namams ir biudžetui.

Pirmas dalykas: dujos ar elektra?

Sprendimas  – pirkti dujinę ar elektrinę džiovintuvą. Jei jūsų namas nėra tiekiamas gamtinėmis dujomis, pasirinkimas yra paprastas – renkatės elektrą. Bet jei tai padarysite, mes suteiksime pranašumą energiją taupančioms dujoms. Štai kodėl: Dujinės džiovyklos darbą atlieka per trumpesnį laiką, nes įkaista greičiau nei elektrinės džiovyklės. Priklausomai nuo jūsų vietinių komunalinių paslaugų tarifų, gamtinės dujos gali būti pigesnės nei elektra.

Kiek kainuoja nauja mašina?

Išskyrus eksploatacines išlaidas, dujų ir elektros mašinų kainų skirtumas yra nedidelis. Džiovintuvus rasite nuo 250 iki 1550 eurų, o dujinių džiovintuvų kainos yra šiek tiek didesnės nei elektrinių mašinų su panašiomis savybėmis. Drabužių džiovintuvas atsinaujina. Per pastaruosius 20 metų daugelis buitinių prietaisų, tokių kaip skalbimo mašinos ir šaldytuvai, tapo žymiai efektyvesni. Tačiau standartinės drabužių džiovyklės įstrigo dešimtojo dešimtmečio pradžioje, kai pirmą kartą įsigaliojo minimalūs šių mašinų energijos standartai. Įprasta džiovykla kasmet sunaudoja tiek pat energijos, kiek nauja skalbimo mašina, indaplovė ir šaldytuvas kartu. Nuo 2014 m. energijos vartojimo efektyvumas šiek tiek pagerėjo. Energetikos departamentas reikalauja, kad naujausios mašinos (dujinės ir elektrinės) būtų 5% efektyvesnės nei ankstesnės kartos. Patarimas: jei perkate Energy Star sertifikuotą džiovintuvą, peržiūrėkite jos kombinuotą energijos koeficientą (CEF), Energetikos departamento nustatytą standartą. Kuo didesnis mašinos CEF, tuo jis efektyvesnis. Čia galite rasti ir palyginti CEF Energy Star džiovintuvams.

Naujas išradimas bloke: šilumos siurblio džiovintuvas

Nematysime tikro energijos taupymo džiovinimo technologijoje, nebent šilumos siurblys taps populiarus. Šio tipo džiovintuvai yra tokie nauji JAV, kad šiuo metu yra tik vienas modelis. Tačiau Europoje yra mažiausiai 25 modeliai ir jie yra vieninteliai džiovyklių tipai, atitinkantys aukščiausią Europos energijos vartojimo efektyvumo įvertinimą. Štai daugiau: Šios be ventiliacijos mašinos sunaudoja iki 60 % mažiau energijos nei standartinės elektrinės džiovyklės, nes jose šilumą perdirba, o ne išleidžia.

Skaityti toliau

Ar sudėtinga įsirengti dujų katilą namuose

Ar sudėtinga įsirengti dujų katilą namuose?

Šiuolaikinės technologijos gali pasiūlyti net keletą šildymo būdų. Vienas iš pastaruoju metu populiariausių yra šildymas dujomis naudojant dujinį katilą. Šis būsto šildymo būdas vertinamas dėl ekonomiškumo (šildymas dujomis yra vienas iš pigiausių) bei dėl to, kad dujiniams katilams nereikalinga nuolatinė priežiūra. Įsigijus dujinį katilą sekantis iškylantis klausimas – jo įrengimas. Jei jūsų namuose jau yra įrengtas dujų įvadas, dujinio katilo pajungimas nėra sudėtingas. Tačiau vis tiek šį darbą geriau patikėti profesionalams ir būti ramiems, kad dujinis katilas pajungtas teisingai ir šildymo procesas bus saugus ir sklandus. Vieni iš šildymo sistemų montavimo srities lyderių yra įmonė „Adma“. Daugiau informacijos apie teikiamas paslaugas, profesionalias konsultacijas, paslaugų kainas ir patarimus rasite internetinėje svetainėje adma.lt . O mes atsakome į dažniausiai kylančius klausimus planuojant įsirengti dujinį katilą. (daugiau…)

Skaityti toliau

Boileris: kaip išsirinkti?

BoilerisVandens šildytuvas, kitaip dar boileris – itin svarbus prietaisas namuose, kurio įsigijimui reikia skirti nemažai dėmesio ir pirkti tik gerai išsiaiškinus šeimos poreikius ir šildytuvo galimybes. Vis dėlto, šis prietaisas atsakingas už karštą vandenį namuose, be kurio neįsivaizduojame gyvenimo. Juk dabar, kai trumpam dingsta karštas vanduo, jau sunerimstame ir keičiame kasdienybę, o ką daryti reikėtų, jei karšto vandens tiekimas būtų su trukdžiais, jei vandens neužtektų visiems šeimos poreikiams patenkinti, jei besimaudant karštas vanduo baigtųsi ir reikėtų vėl laukti, kol jis sušils. Tokios situacijos dažnos, jei vandens šildytuvas buvo įsigytas aklai ir nesidomėjus. Taigi, nekartokite šios klaidos.

Pirmiausia, reikia žinoti, kad boileriai skirstomi į du tipus: elektrinius ir kombinuojamuosius. Elektriniai yra šildomi elektra, o kombinuojamuosius galima jungti su kitais namo šildymo mazgais – katilu, šilumos siurbliu, saulės kolektoriumi ir kt. Kokio tipo šildytuvą pasirinkti, reikia numatyti pačiame būsto projektavimo starte, nes pasirinkimas priklauso nuo būsto šildymo sistemos pasirinkimo.

Išsirinkus boilerio tipą reikia įvertinti kitus svarbius kriterijus. Iš jų svarbiausias – talpa. Kokios talpos vandens šildytuvą rinktis, apskaičiuoti reikia pagal šeimos narių skaičių ir išnaudojamo vandens kiekį. Pavyzdžiui, 2–3 asmenų šeimai, besiprausiančiai tik duše, reikalingas 80 l talpos boileris, o 4–5 asmenų šeimai – 100–120 l. Jeigu šeimos nariai maudosi tik vonioje, reikalinga vandens šildytuvo talpa yra maždaug dvigubai didesnė.

Boileriai gali būti vertikalūs arba horizontalūs. Kokį rinktis, diktuoja Jūsų katilinės dydis, tačiau, esant galimybėms, specialistai rekomenduoja rinktis vertikalų vandens šildytuvą, nes jo paviršiaus plotas yra mažesnis, todėl karštas ir šaltas vanduo geriau susisluoksniuoja, pasiskirsto ir geriau įšyla, o kartu – šaltas vanduo nešaldo karšto vandens, todėl ilgiau išlaikoma vertikalaus vandens šildytuvo šiluma.

Taigi, prieš renkantis vandens šildytuvą svarbu įvertinti šeimos poreikius, būsto šildymo sistemos tipą ir katilinės erdvės plotą, tai padės išsirinkti optimaliausią boilerio variantą ir neturėti problemų su karštu vandeniu.

Skaityti toliau