pastatu pridavimas, iteisinimas

Namas neatitinka projekto. Ką daryti?

Prasidėjus statybos darbams ir vykdant projektą be darbų vadovo pagalbos vėliau tenka brangiai sumokėti už padarytas klaidas. Greitai vykstantys darbai neleidžia stabtelėti ir pagalvoti ar viską darome pagal galiojančią dokumentaciją. Jei tam tikri dalykai yra visiškai nereglamentuojami pvz. vidinių namo sienų pertvarų išdėstymas ar laiptų konstrukcijos techniniai parametrai, kiti yra labai griežtai apibrėžti ir jų pažeisti nevalia. Namo pridavimas registrų centrui gali tapti neįmanomu neištaisius grubių pažeidimų. Vienas iš didžiausių klaidų – namo ašių perkėlimas bent 50 centimetrų gali paploninti piniginę.

Jei projektas buvo paruoštas iš anksčiau tačiau praėjus laikui pasikeitė jūsų mintys ir perkėlėte namą į kitą skypo vietą žinokite kad reikės parengti dokumentus iš naujo ir už šias paslaugas teks mokėti antrą kartą. Tas pats pasakytina ir apie nam aukštį kuris negali būti didesnis nei nustatyta projekte. Labai dažnai Lietuvoje namai statomi per 2-5 metus tai reišia kad pirmais metais pastatoma taip vadinama dėžutė t. y. sienos ir stogas. Antrais metais namas apšiltinamas, montuojami langai ir durys ir tt. Per tą laiką šeimininkas užsimano pakeisti langų vietą, pasididinti langų ar durų aukštį o tie kurie pasirodo nereikalingi yra užmūrijami. Tai yra leistina tačiau iki 20 proc. ribos. Jei pakeitimai viršija nurodytus reikalavimus tuomet tenka perbraižyti projektą ir nurodyti esamus išmatavimus. Jei savavališkai nuklystate nuo namo projekto pvz. virš garažo kur nenumatytas kambarys tačiau pastatote antrą aukštą tai nėra pasaulio pabaiga. Kreipsitės į tą patį architektą kuris jums parengė projekta ir jį nubraižys papildomą priestatą. Jei dėl projektuotojų blogai apskaičiuoto šiltinimo sluoksnio storio ar statybininkų broko vėliau atlikus termovizinę nuotrauką paaiškėja kad namas neatitinka A++ pasyvaus namo klasės belieka ginčą spręsti teisiniu būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>