paskaitos nestukems

Paskaitos nėštukėms

Kiekvienai moteriai pirmojo kūdikio laukimas suteikia ir didžiulį džiaugsmą, ir nerimą kartu. Labai dažnai būsimos mamos ima nuogąstauti, ar viskas bus gerai, ar sugebės tinkamai pasirūpinti savo kūdikiu pirmosiomis dienomis. Moterys, kurios laukiasi antrojo vaikelio, o metų skirtumas tarp vaikų yra labai didelis, sako, kad nerimas toks pat, lyg tai būtų pirmas vaikas.

Tam, kad kūdikio laukimas suteiktų kuo daigiau laimės ir džiaugsmo, o tuo pačiu sumažintų įtampą, organizuojamos paskaitos būsimoms mamytėms. Dar kitaip vadinamieji nėščiųjų kursai, nėščiųjų pamokos, kurias veda naujagimių priežiūros ar žindymo specialistės, o kartais ir keletas specialistų. Nėščiųjų kursai yra organizuojami visoje Lietuvoje, dažniausiai miestų poliklinikose. Apie juos informaciją paprastai suteikia gydytojas-ginekologas, pas kurį lankosi nėščioji. Šios paskaitos iš tiesų yra labai naudingos ir rekomenduojama kiekvienai būsimai mamai. Kursų metu yra aptariamos pagrindinės temos: kūdikio žindymas krūtimi, krūtų ir spenelių priežiūra, naujagimio priežiūra, higiena ir kiti svarbūs klausimai.

Žindymas krūtimi neretai naujai mamai tampa didžiuliu iššūkiu ir net stresu. Ne visi naujagimiai iš pirmų kartų išmoksta puikiausiai žįsti krūtį. Taip pat, jei mažylis gimsta mažesnio svorio, jam yra sunkiau traukti krūtį, nes jis neturi tam pakankamai jėgos. Tokiu atveju jie nustoja žįsti, o pabandę buteliuką, iš kurio pienas bėga žymiai lengviau, krūties net atsisako apskritai. Kad taip nenutiktų, tikrai yra būdų, tik reikia žinių.

Daugelis mamų pripažįsta, kad žindymas iš tiesų yra darbas ne tik mažyliui, bet ir mamai, kuriai svarbus kūdikio maitinimas krūtimi. Tarp mamos ir vaiko atsiranda glaudus ryšys, o nuo to labai priklauso vaikelio vystymasis. Todėl šios nėščiųjų paskaitos skirtos užduoti ir atsakyti į visus kylančius klausimus, čia moterys gauna daug patarimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>