Ką reikia žinoti prieš perkant butą

Ką reikia žinoti prieš perkant butą?

Buto pirkimas išsimokėtinai šiomis dienomis yra aktualus. Buto pirkimas su paskola gali pagelbėti tiems, kurie neturi visos sumos pinigų. Kaip vyksta buto pirkimas ir kokie buto pirkimo su paskola etapai. Pirmiausia jums reikia kreiptis į pasirinktą kredito įmonę, kuri skirs jums konsultaciją ir įvertins jūsų kreditingumą. Toliau bus nustatyta suma, kuria bankas gali jums skirti ir galiausiai prasidės pirkimo procesas. Buto pirkimas notaro mokesčiai nėra įskaičiuojami į paskolos kainą. Tai papildomi mokesčiai, kurie tenka paskolos gavėjui.

Turėti nuosavą namą yra nuostabi prabanga. Tai apsaugo jus nuo didelių pinigų sumokėjimo savininkams ir galėsite gyventi vietoje, kuri iš tikrųjų priklauso jums. Daugelio žmonių svajonė yra įsigyti pirmąjį namą. Tačiau ne visiems lengva tai pasiekti. Yra pradinis įnašas, tinkamas hipotekos įkeitimas ir viso sudėtingo proceso valdymas. Maža to, tam reikia rimto finansinio planavimo. Tačiau tai nėra priežastis atsisakyti savo svajonės.

Nacionalinės nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos (NAR) duomenimis, 34 % visų būstą perka pirmą kartą. Jei taip pat planuojate įsigyti būstą pirmą kartą, tuomet, priimdami šį didžiulį sprendimą, turite pagalvoti apie keletą svarbių aspektų: Kokio tipo namų jums reikia? Ar esate pasiruošę pirkti būstą? Ar turite pakankamai mėnesinių pajamų, kad galėtumėte sumokėti būsto paskolą? Kokia jūsų kredito istorija? Ar jūsų santaupos viršija jūsų būsto pradinį įnašą? Jei imsite paskolą būsto pirkėjui, kokią būsto paskolą galite sau leisti? Į šiuos klausimus yra labai svarbu atsakyti, kadangi pirkimas su paskola, tai reiškia kad jūs turėsite ilgametę pareigą mokėti įmokas kreditoriui, kuriam būsite skolingas. Tad įvertinti savo galimybes turite labai atsakingai. Kitas svarbus dalykas tai jūsų kreditingumas, tai priklausys, kokio dydžio paskolą jums bankas norės skirti. Taip pat tai lemia ir sutarties sąlygas, kurios bus nustatytos įvertinus jūsų kreditingumą. Nepamirškite, kad verta apsilankyti keliose kredito įstaigose, kad galėtumėte palyginti kokias sąlygas siūlo vieni, o kokias sąlygas jums pasiūlys kiti. Daugiau informacijos skaitykite kreditorių puslapiuose.

Skaityti toliau

Nenumatytos išlaidos: rinkitės ilgalaikes paskolos

Nenumatytos išlaidosLietuvoje finansinių paslaugų rinka tobulėja ir plečiasi. Norėdami išlaikyti savo klientus, kreditoriai turi atsižvelgti į naujoves ir klientų lūkesčius. Dėl patiriamo konkurencingumo, jie tampa lankstesni sutarčių sąlygų sudarymui. Niekada negali žinoti, kada užgrius nenumatytos išlaidos, tad nors Lietuvoje galima rinktis iš plataus finansinių paslaugų asortimento, kaip vienas iš galimų sprendimo būdų nenumatytiems atvejams išlieka – ilgalaikės paskolos.

Ilgalaikę paskolą imti yra naudingiau nei skolintis trumpam laikotarpiui. Viena iš pagrindinių priežasčių yra ta, kad ilgalaikių paskolų teikėjai įprastai nustato daug mažesnę palūkanų normą ilgėjant skolinimosi terminui. Tai reiškia, kad kuo ilgesnis terminas, tuo mažesnes įmokas kiekvieną mėnesį Jums reikės mokėti. Tai būtų daug naudingesnis variantas tiems, kurie per mėnesį negali leisti didžiulių sumų. Mažesnė paskolų įmokos leistų kreditą dalimis grąžinti daug lengviau.

Ilgalaikiai kreditai pasižymi ir tuo, kad jiems įstatymuose yra taikomas ir palūkanų perskaičiavimas, jeigu atsiranda tam tikros aplinkybės. Viena aplinkybė – grąžinimas anksčiau. Trumpai tariant, jeigu Jūs ilgalaikę paskolą galite padengti kur kas greičiau nei tikėjotės, kreditorius privalės priimti jūsų visą grąžinimą, įskaitant ir tai, kad toks grąžinimas privers jį perskaičiuoti palūkanas.

Ilgalaikės paskolos internetu yra kur kas patrauklesnės tiems, kurie kreditą nori grąžinti lengviau. Verta pabrėžti, kad Lietuvoje itin sparčiai daugėja tokių kredito bendrovių, kurios gali paskolinti pinigų net ir metų laikotarpiui, kadangi tokią paskolą grąžintumėte be didesnio vargo. Dabar ilgalaikės paskolos yra suteikiamos iki penkerių metų, o norintys gauti ilgesniam laikotarpiui, dažniausiai privalo kreditoriui pasiūlyti užstatą, laiduotoją ar kitas garantijas.

Skaityti toliau

Kreditas – pinigai tada, kada ir ten, kur reikia

KreditasDidelė dalis žmonių susiduria su situacija, kada pritrūksta pinigų kažkokiam norimam arba neplanuotam pirkiniui, atsitinka neplanuota situacija, kada staigiai prireikia neturimos pinigų sumos. Kaip tuomet elgiamasi? Dažnas atiduoda paskutinius pinigus, dėl ko vėliau labai save spaudžia piniginiais klausimais, dažnas ieško iš kur pasiskolinti, bet artimieji ir draugai ne visada turi tokią galimybę, be to kartais nesinori, kad aplinkiniai žinotų apie tam tikrą finansinę situaciją. Todėl tokiais atvejais kreditas – puikiausia išeitis. (daugiau…)

Skaityti toliau