plaukimas-zeimena

Plaukimas baidarėmis – sportas ir pramoga viename

Baidarės – puikus laiko praleidimas norint pasilinksminti bei tuo pačiu metu sustiprinti kūno raumenis. Dažnas šį laisvalaikio praleidimą renkasi tik kaip pramogą, tačiau tikrai ne vienas yra pastebėjęs, kad būtent po šios pramogos jaučiami raumenų skausmai bei sutvirtėjęs kūnas, o tai reiškia, kad kūnas patiria fizinį krūvį, kuris reikalingas gerai savijautai.

Baidarės kilusios iš eskimų ir per laiką ištobulintos Grenlandijoje bei Anglijoje. Jomis pagrinde buvo medžiojama bei žvejojama. Dėl savo dydžio jomis galėjo patekti net ir prie pačių srauniausių ir siauriausių upelių ir vietovių. Pradžioje jos buvo gaminamos iš medienos ir gyvūnų kaulų bei aptrauktos oda. Tik laikui bėgant jas pradėta tobulinti taip, kad būtų lengva transportuoti ir tokiu būdu atsirado plastmasinės baidarės, kurios tapo lengvesnės, greitesnės ir manevringesnės.

Baidarėms ištobulėjus jos pradėtos naudoti ir kaip sporto šaka. Tai prasidėjo XVIII a. Europoje, kai 1924 metais pirma kartą paminėtos olimpinėse žaidynėse, o dar po kelerių metų tapo kaip viena iš olimpiados sporto šakų. Ši sporto šaka itin išpopuliarėjo, todėl pradėta vystyti kaip laisvalaikio praleidimo būdas. Irkluojant baidarę dirba beveik visi kūno raumenys, pradedant nuo rankų ir baigiant kojomis, o galimybė tai daryti dviese šį užsiėmimą padarė populiariu visame pasaulyje. Dabar dauguma plaukimą baidarėmis renkasi kaip puikų užsiėmimą su šeima, draugias ar net darbo kolektyvu. Irkluojant baidarę poromis ugdomas bendravimas bei tarpusavis pasitikėjimas. Tai puikiai tinka norint sustiprinti ryšį tarp žmonių bei tuo pačiu puikiai praleisti laiką su artimaisiais.

Taigi, jei planuojate pasiplaukiojimą baidarėmis, nepamirškite, kad tai ne tik linksmas laiko praleidimas, bet naudinga kūno mankšta ar net raumenų sutvirtinimo būdas. Todėl kitą kartą vietoj sporto salės vertėtų pasidomėti galimybe plaukti baidarėmis, kada ne tik mankštinamas kūnas, bet ir nuo gryno oro plaučiai atsišviežina, taip suteikdami gerą bendrą savijautą. Jeigu norite išsinuomoti baidarę ir nežinote, kur tai padaryti, apsilankykite šioje svetainėje ir sužinokite viską, kas jus domina – neries-baidares.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>