Poilsinės kelionės į Graikiją ką privalome žinoti

Poilsinės į Graikiją – ką privalome žinoti?

Atostogos Graikijoje daugelį metų buvo populiarios tarp turistų iš viso pasaulio. Tai daugiausia lemia atmosfera ir laisvalaikio galimybės šioje vietoje, taip pat skani virtuvė ir turtinga kultūra. Negalima paneigti, kad dėmesio nusipelno ir Graikijos gyventojai, kurie gerumu dalijasi su kiekvienu sutiktu žmogumi. Visa tai verčia norėti ilgiau pasilikti šioje vietoje. Nenuostabu, kad tiek daug lietuvių renkasi keliones į senovės civilizacijos lopšį. Ką verta žinoti planuojant keliauti į Graikiją?

Būtini kelionės formalumai

Nors poilsio vizija kvapą gniaužiančioje aplinkoje nėra palanki svarstyti kasdieniškas temas, tačiau prieš išvykdami pasirūpinę keliais svarbiais formalumais apsaugosite nuo nereikalingo streso kritinėse situacijose. Pagrindas yra dokumentai – Europos Sąjungai priklausančios Graikijos atveju pakanka asmens tapatybės kortelės.

Antrasis klausimas yra draudimas – kelionės metu reikiamą apsaugą suteiks Europos sveikatos draudimo kortelė, nemokamai išduodama tiems, kurie turi sveikatos draudimą Nacionaliniame sveikatos fonde. ESDK leidžia naudotis valstybinėmis medicinos įstaigomis tomis pačiomis sąlygomis kaip ir tam tikros šalies piliečiai. Verta prisiminti, kad daugelyje turistinių kurortų ar salose galima rasti tik privačias medicinos įstaigas. Tuomet kelionių politika bus nepaprastai naudinga, leisianti pasinaudoti specializuota medicinos pagalba. Asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, papildomai turėtų įsigyti pasirinkimą, apimantį šį paslaugų spektrą, kitaip draudikas gali atsisakyti padengti medicininės priežiūros išlaidas. Tinkamai pasiruošti kelionei gali padėti ir nepamiršti pačių svarbiausių aspektų gali profesionalios kelionių agentūros.

Tegyvuoja siesta

Itin aukšta oro temperatūra reiškia, kad graikai dienos metu daro dviejų valandų pertrauką. Priešingai nei atrodo, tai ne tinginystės simptomas, o laikas, būtinas regeneracijai, leidžiantis dirbti iki vėlaus vakaro. Siestos metu, ty nuo 13.00 iki 15.00 val., Dauguma biurų, viešųjų įstaigų ir parduotuvių nedirba. Populiarus valgymo laikas taip pat skiriasi nuo gerai žinomų Lietuvoje – nors pietų patiekalai turistams patiekiami po pietų, tačiau vietiniai graikai šventę pradeda vakare. Vėlyvi pietūs, o tiksliau – vakarienė, yra gausiausias dienos maistas ir dažnai prasideda apie 21 val. Bendras šeimos šventes dažnai lydi šokiai, dainavimas ir skanus graikiškas vynas.

Kai šiluma liejasi iš dangaus

Graikijos klimatas, toks skirtingas tad reikalauja tinkamo pasiruošimo. Nepaprastai svarbu apsisaugoti nuo saulės, kurios spinduliai yra daug stipresni nei Graikijos šiaurėje esančiose šalyse. Todėl privaloma turisto įranga yra kremai su aukštu filtru, akiniai nuo saulės taip pat su filtru ir skrybėlaite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>