Populiariausios profesijos. Kaip išsirinkti karjerą

Populiariausios profesijos. Kaip išsirinkti karjerą?

Kaip pasirinkti profesiją? Tai atsakingas žingsnis jūsų gyvenime. Kokią profesiją rinktis ir kaip vyksta profesijos pasirinkimas galite sužinoti per karjeros dienas ar atvirų durų dienas universitetuose ir aukštosiose mokyklose. Pasimatuok profesiją tai projektas, kuris taip pat padeda sužinoti ar tai jūs dominantis kelias profesijos įgijimo kelyje.  Tačiau kaip  pasirinkti tinkamą profesiją? Karjera yra jūsų profesinės kelionės suma. Daugelis žmonių pradeda karjerą, nes tai gali padėti pasiekti užsibrėžtų tikslų, pavyzdžiui, įgyti daugiau žinių ir patirties, prisiimti daugiau atsakomybės ar uždirbti didesnius atlyginimus. Tačiau norint surasti jums tinkamiausią karjerą, reikia laiko – ir jūsų karjera greičiausiai pasikeis per visą jūsų darbinį gyvenimą. Pasikeitus jūsų interesams, motyvams ir poreikiams, galite pakeisti vaidmenis ar pramonės šakas. Viena Lietuvos darbo statistikos biuro apklausa parodė, kad 1957–1964 m. gimę asmenys vidutiniškai dirbo 12,4 darbovietės nuo 18 iki 54 metų . 2020 m. atliktos atskiros apklausos duomenys parodė, kad dabar žmonės kiekviename darbe dirba maždaug ketverius metus. Šie faktai, kartu su didėjančiu automatizavimu, didėjančiu užimtumu ir net nepakankamu užimtumu, rodo, kad laikui bėgant karjera vystosi.

Surinkome septynis būdus, kaip pradėti galvoti apie geriausias karjeros galimybes. Tai įrankiai ir klausimai, skirti jūsų mąstymo procesui

Ištirkite save

Tai, ką jums patinka daryti ir ką vertinate, gali būti naudingi rodikliai, rodantys, kaip norėtumėte leisti savo darbo laiką. Mes nekalbame apie jūsų aistros atradimą ir sekimą – toks požiūris gali būti klaidinantis ir painus. Tačiau dažnai norisi jaustis energingi ir net susijaudinę dėl to, ką darai. Pagalvokite apie šiuos klausimus apie savo pomėgius, vertybes ir bruožus ir pagalvokite, kaip galėtumėte į juos atsakyti: Pomėgiais pagrįsti klausimai: Apie ką jums patinka mokytis? Kaip mėgsti leisti laiką? Ar jums patinka rankų darbas ar protinis darbas? Ar jums patinka dirbti lauke ar viduje? Vertybe pagrįsti klausimai: Kas tau gyvenime svarbiausia? Kokie tavo gyvenimo prioritetai? Kur randi prasmę? Kokio pokyčio norėtum dalyvauti? Klausimai apie bruožus: Ką tau reiškia sėkmė? Ko nori daugiau? Kurios iš savo stipriųjų pusių tau patinka labiausiai? Kuriais savo įgūdžiais labiausiai didžiuojatės?

Apmąstykite savo motyvus

Sudarę sąrašą apie jus, atsižvelkite į savo darbo motyvus. Galbūt norite karjeros, už kurią būtų mokamas didesnis pradinio lygio atlyginimas nei už panašias profesijas, arba tokios, kuri žada daugiau lankstumo, kad galėtumėte dirbti bet kur. Daugelyje profesijų nebus visko, ko norėtumėte, todėl svarbu suprasti savo prioritetus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>