moletuose laidojimo paslaugos

Ritualinės paslaugos Molėtuose

Kartais gyvenime nutinka taip, kad pačiu netinkamiausiu momentu tenka rūpintis kaip suorganizuoti laidotuves. Tuo metu viskas atrodo labai sudėtinga, nes valdo emocijos ir prislėgta nuotaika. Todėl būtina žinoti pagrindinius žingsnius ką reiktų daryti mirus artima žmogui, Štai keletas patarimų, kurie tikrai jums bus vertingi šią sunkią gyvenimo akimirką:

1) Tinkamas mirties fakto įforminimas ir reikalingų dokumentų sutvarkymas. Pagal Teisingumo ministerijos informaciją, nuo 2017 m. sausio 1 d. būtina medicininį mirties liudijimą, išduotą sveikatos priežiūros įstaigų ir patvirtintą gydytojo parašu bei įstaigos antspaudu, pristatymu visos su laidotuvių organizavimu susijusioms organizacijoms. Jei žmogus mirė gydymo įstaigoje, tuomet joje ir išduodama medicininė mirties pažyma. O jei tai nutiko namie, tuomet reikės kviesti medicinos darbuotoją, kuris patvirtintų mirties faktą. Tol, kol jis nebus patvirtintas tuomet negalima liesti ar judinti mirusiojo kūno. Kūnas į teritorinę lavoninę turi būti nugabentas per dvi valandas. O gavus reikiamus dokumentus, galima ruoštis šarvojimui. Be to teks iš anksto pasirūpinti kapo duobės iškasimu, mišiomis, šarvojimo sale, katafalku ir gedulingais pietumis. Dėl leidimo kapo duobei reiktų kreiptis į vietos savivaldybės administraciją, tam būtina turėti mirties liudijimą ar jo kopiją.

2) Tinkamas pasiruošimas šarvojimui. Mirusiojo kūną laidojimui privalo paruošti specialistai, todėl patogu rasti įmonę, galinčią pasirūpinti visais būtinais dalykais. Nuo reikiamų dokumentų sutvarkymo iki laidojimo. Mirusiojo kūnas šarvojimui paruošiamas per 1,5-2 valandas. Tuo metu jis prausiamas, rengiamas ir daromas makiažas. Paruošus mirusįjį, jis dedamas į karstą ir gabenamas į šarvojimo salę.

3) Šarvojimo procedūros organizavimas. Ritualinių laidojimo paslaugų organizatoriai prieš šarvojimą pasirūpins nekrologu, žvakėmis ir salės papuošimu. Pavyzdžiui, Molėtuose, yra siūloma šarvojimo salė, kur gali susėsti iki 40 žmonių. Kadangi atmosfera laidotuvių metu yra jautri ir subtili, šios srities specialistai pasirūpins viskio, kad tinkamai galėtumėte atsisveikinti su velioniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>