Low glycemic food for a vegan health & fitness diet for diabetics with foods high in vitamins, minerals, anthocyanins, antioxidants, protein, smart carbs & omega 3 fatty acids. Below 55 on the GI index. Top view

Sergantiems cukriniu diabetu – ką galima ir ko negalima valgyti?

Cukrinis diabetas sukelia daug blogų pasekmių mūsų organizmui. Cukrinis diabetas pagreitina nepageidaujamų pasekmių, tokių kaip kraujagyslių okliuzija ir aterosklerozė, vystymąsi ir gali sukelti širdies ligas, ypač širdies priepuolį ir insultą. Yra maisto produktų, kurių diabetikai turėtų vengti. Diabeto dietos sąrašas, kurį sudarysite kartu su savo specialistu, padės gyventi sveikiau ir sumažinti cukraus kiekį kraujyje iki idealaus lygio.

Mityba sergant cukriniu diabetu

Svarbiausi maisto produktai, kurių diabetikai turėtų vengti, yra sotieji riebalai, transriebalai, cholesterolis ir druska. Sočiųjų riebalų yra riebiuose pieno produktuose, gyvuliniuose baltymuose, kepsnuose, dešrelėse ir saliamiuose. Jei jo reikia vartoti, jo negalima vartoti daugiau nei tam tikra norma. Transriebalai – tai riebalai, kurių mūsų organizmui nereikia. Šie aliejai dažnai randami perdirbtuose maisto produktuose arba margarinuose. Cholesterolio yra daug riebalų turinčiuose pieno produktuose, gyvuliniuose baltymuose, kiaušiniuose, vėžiagyviuose ir gyvūnų subproduktuose. Šio produkto negalima vartoti, nebent tai yra privaloma. Tais atvejais, kai reikia valgyti, negalima viršyti gydytojo patvirtinto kiekio.  Cukrinis diabetas ir mityba yra labai svarbi, tad kiekvienas turi žiūrėti į tai atsakingai. Cukrinio diabeto mityba išmokina gyventi sveiką gyvenimo būdą.

Kadangi druska taip pat vaidina svarbų vaidmenį įsisavinant cukrų inkstuose, gydytojo rekomenduojamo kiekio viršijimas gali sukelti pavojingų pasekmių. Todėl maistas, kurio diabetikai neturėtų vartoti, gali sukelti rimtų problemų. Be šių, diabetikams pavojingi maisto produktai yra: keptas maistas, bulvių traškučiai, cukraus ir cukraus turintys maisto produktai, ledai, energetiniai gėrimai, alkoholis ir saldūs gėrimai. Šių maisto produktų vartojimas yra labai žalingas diabetu sergantiems pacientams.

Vartodami kavą ir arbatą, vietoj cukraus turėtumėte naudoti dirbtinius saldiklius, kuriuos rekomendavo gydytojas. Nors tai natūralu, reikėtų vengti saldaus maisto, pavyzdžiui, medaus, uogienės ir melasos. Margarino ir sviesto neturėtų vartoti diabetikai. Ankštiniai augalai, kuriuos turėtų valgyti diabetikai. Paprastai diabetu sergantiems žmonėms rekomenduojamų dietų sąrašuose yra sveikų angliavandenių. Jei paklausite, kokius ankštinius augalus turėtų valgyti diabetikai, pirmenybę teikite ankštinėms daržovėms, tokioms kaip pupelės, avinžirniai, lęšiai ir žirniai, kurie priklauso skaidulinių ir sveikų angliavandenių klasei.

Aukso verti patarimai diabetikams

Yra keletas taisyklių, į kurias diabetu sergantys pacientai turėtų atkreipti dėmesį. Dėl šių taisyklių paciento cukraus kiekis kraujyje sumažėja ir jis gyvena sveikiau. Ypač rūkymas ir alkoholis yra tarp dalykų, kurių diabetikams niekada neturėtų valgyti. Be to, vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų – kokius sausainius turėtų valgyti diabetikai. Atsakymas į šį klausimą, žinoma, bus valgomi sausainiai su daug skaidulų, kurie nėra pagaminti iš baltų miltų ir kuriuose nėra daug cukraus. Išskyrus šiuos, klasikinių sausainių reikėtų vengti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>