Tobulėjantys privatūs vaikų darželiai Lietuvoje

darželiaiPrivatūs vaikų darželiai, lyginant jų padėtį dabar ir tą, kuri vyravo prieš keletą metų, yra išties sparčiai patobulėję. Būtent dėl šios priežasties vis daugiau žmonių renkasi naudotis būtent privačių darželių teikiamomis paslaugomis. Bet kas konkrečiai lemia tokį jų tiek populiarumo, tiek ir teikiamų paslaugų kokybės kilimą?

Užsienio investicijos
Į Lietuvos privačius darželius sparčiai plaukančios privačios užsienio verslininkų investicijos yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių privatūs šalies vaikų darželiai taip sparčiai tobulėja. Ir tai yra suprantama – ilgą laiką privačių darželių sektorius Lietuvoje buvo pakankamai nekonkurencingas, ko pasekoje į šią sritį investuoti buvo išties pelninga. Šiuo metu konkurencija yra išties akivaizdžiai padidėjusi, bet nesustoti investuoti į šią sritį skatina faktas, jog ekonominė Lietuvos situacija vis labiau gerėja, prie ko prisidėjo ir valstybės įstojimas į Europos Sąjungą ir euro, kaip nacionalinės valiutos, įsivedimas, ko pasekoje potenciali investicijų į privačius Lietuvos vaikų darželius grąža yra kur kas didesnė, nei buvo kiek seniau.

Vaikų kiekio didėjimas
Iš pirmo žvilgsnio teiginys, jog vaikų kiekis Lietuvoje tendencingai didėja, gali atrodyti absurdiškas. Ir jūs iš dalies būtumėte teisūs, kadangi šiomis dienomis vaikų kiekis Lietuvoje nors ir nedideliu tempu, bet mažėja. Vis dėlto, jei žvelgtume į ateities prognozes, galėtume teigti, jog investicija į vaikų darželius yra išties labai gerai apgalvota, kadangi ateityje vaikų kiekis Lietuvoje, prognozuojama, jog pradės sparčiai augti. Pirmiausia, taip yra dėl praktiškai sustojusios emigracijos bei vis didesnio į Lietuvą grįžtančių žmonių skaičiaus. Taip pat, tokią situaciją lemia ir kiek kitoks lietuviškos visuomenės susiformavimas, kurio dėka, skirtingai nei vakarų Europos valstybėse, smarkaus gimstamumo smukimo artimiausiu metu tikėtis nereikėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>