Kaip šokių pamokos įtakoja žmogaus socialinį gyvenimą?

Kokia nauda dažniausiai išsiskiriama, kai kalbama apie šokius? Tvirtesnis bei dailesnis kūnas, išraiškinga laikysena, galimybė nuostabiais judesiais sužavėti antrąją pusę vakarėlyje…Viskas skamba nelabai rimtai, ar ne? Mes šį kartą pabandysime pažvelgti į šokį šiek tiek rimčiau: kaip šokių pamokos gali prisidėti prie asmens gyvenimo kokybės?

Šį klausimą analizuosime remiantis trimis aspektais:

  • Santykis su pačiu savimi. Neretai žmonės būna kompleksuoti, nepatenkinti savimi. Tas apsunkina bendravimą su kitais, skatina uždarumą. Rimti mokslininkai pasiūlytų gal iš pažiūros ne visiškai rimtą problemos sprendimo būdą – „eikit šokti!“. Kaip pasitikėjimas savimi ir šokis susiję tarpusavyje? Žmogui, matančiam save veidrodyje judantį taip, kaip niekada nemanė galintis, ateina išganinga mintis, jog „jei sugebu tai, galiu kur kas daugiau ir kitose gyvenimo srityse“. Iškart perspėjame tuos, kurie galvoja, kad šokiui nėra sutverti: jausti ritmą bei melodiją gali visi, tai išmokstama, tereikia įdėti darbo ir kantrybės. Kitas klausimas, kaip galima tokį kompleksuotą žmogelį atvesti į šokių salę? Geriausia tai daryti dar vaikystėje, kai matomos bent minimalios nepageidaujamų savybių apraiškos, tokiu atveju rezultatai kur kas efektyvesni ir greičiau pasiekiami. Suaugusio žmogaus varu nenuvarysi, pastarasis turi pats susiimti ir priimti šokį kaip galimą reabilitacijos galimybę. Be pasitikėjimo savimi, ugdomos ir tokios svarbios savybės kaip atkaklumas, ryžtas, kantrybė, orientacija į tikslą.
  • Santykis su antrąja puse. Rutina – santykių žudikė. Šokių pamokos – galimybė pastarąją prasklaidyti. Patekus į nekasdienišką aplinką, gaunama galimybė į žmogų, kurį manei pažįstantis kaip „nuluptą“, pažvelgti visiškai kitokiomis akimis. Šokiai reikalauja artimo, kartais intymaus kontakto, o tai gali „įpūsti“ ugnies į vos rusenantį meilės „laužą“. Galiausiai bendra veikla tiesiog labai suartina.
  • Santykis su žmonių bendruomene. Dažniausiai šokių užsiėmimai vyksta grupelėje (yra ir individualios pamokos, tačiau ir jų metu tenka kontaktuoti bent jau su mokytoju). Tenka perprasti bendras grupės taisykles, prisiimti atsakomybę, išmokti pasitikėti kitais žmonėmis. Tai puiki galimybė „šlifuoti“ šias savybes realiam gyvenimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>