ziemines padangos

Ar saugu? Reikalavimai automobilio priekabos padangoms žiemą

Ar privalomos žieminės padangos lengvojo automobilio priekaboms? Šis klausimas atėjus lapkričio mėnesio pradžiai verčia prisiminti kelių eismo taisykles daugelį vairuotojų. Informacijos ieškoma internete, skambinama draugams ir į padangų remonto dirbtuves ir dar begalė variantų.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos reikalavimuose nurodyta kad žieminės arba visam sezonui skirtos padangos privalo būti montuojamos tik ant priekabų kuris turi stabdžių sistemą tačiau kodėl to nereikalaujama paprastoms vienaašėms priekaboms kurių ilgis gali būti net ir 3,5 metro tai sunku paaiškinti. Sunku būtų įsivaizduoti 1 ar 1,5 tonos kroviniu pakrautą priekabą važiuojant stabiliai su vasarinėmis ar universaliomis padangomis žiemą.

Naujos žieminės padangos daug geriau atlieka savo darbą nei bet kurios restauruotos ar naudotos padangos. Europos Sąjungoje didžioji dalis šalių yra priėmusios įstatymus įpareigojančius vairuotojus keisti automobilio padangas lapkričio-gruodžio mėnesiais ir naudoti apytiksliai 5 mėnesius. Draudimo kuris neleistų naudoti žieminių padangų vasarą nėra todėl remiantis statistiniais duomenimis apie 40% vairuotojų tuo naudojasi ir žieminėmis padangomis važinėja visą sezoną. Nors tai nėra iš esmės blogai, tačiau ai įsigiliname į skaičius paaiškėja kad žieminės padangos eksploatuojamos tokiomis sąlygomis t.y. esant aukštai oro temperatūrai, nusidėvi greičiau.

Grįžkime prie priekabų temos. Mokslininkų ir saugaus eismo specialistų apskaičiuota kad padangos efektyviai stabdo žiemą kai protektoriaus gylis yra 3 mm arba daugiau. Rekomenduojama naudoti tuomet kai oro temperatūra nukrenta žemiau nei 7 laipsniai. Taigi, jei planuojate kelionę su priekaba žiemos metu kurios metu kirsite ne vieną Europos Sąjungos šalį, pasidomėkite toje šalyje galiojančiais reikalavimais padangoms nes baudos gali siekti net kelis šimtus eurų net ir už menką pažeidimą. Jei ruošiatės vežtis atsarginį ratą atminkite kad jis turi būti to paties gamintojo, išmatavimų ir protektoriaus rašto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>