kaip-isirengti-automatinius-vartus

Kaip įsirengti automatinius vartus?

Automatiniai vartai yra neatsiejama kiekvieno modernaus namo aptvėrimo dalis. Retai kur pastebėsite, kad prie vartų sustojus automobiliui, vairuotojas arba keleivis išliptų ir atidarytų vartu. Vartai be automatikos būna tik sodo nameliuose, pas nepasiturinčius žmones arba tuos, kurie automobilį naudoja labai retai. Kai automobilio vartus reikia atidarinėti po keletą kartų per dieną, nori nenori, pradedi galvoti apie automatiką kuri atliktų šį darbą už jus.

Darbų pradžia

Norint įsirengti stumdomų vartų automatika , visų pirma reikia turėti tvorą. Taip yra daroma dažniausiai – pirma įbetonuojami stulpai, tvirtinamos tvoralentės arba segmentai ir pabaigoje montuojami vartai. Įrengiant automatinius vartus, reikia apsispręsti kokio pločio bus vartai. Pagal tai daromi atraminiai stulpai arba kolonos prie kurių tvirtinsis automatinai vartai. Prieš statant vartus, iki variklio montavimo vietos reikia atvesti elektros maitinimo laidą, be jo, taip pat reikalingi ir du laidai fotoelementams kuriuos reikia pritvirtinti prie kolonų 50 cm aukštyje. Jei fotoelementų nuspręsite nedėti, netyčia paspaudus distancinį valdymo pultelį, vartai „nematys“ stovinčios kliūties ir atsitrenks į automobilį, dar blogiau – gali prispausti einantį žmogų ar žaidžiantį vaiką. Dėl šių priežasčių, juos sumontuoti būtina. Signalizuojantis švyturėlis nėra būtinas, tai tik papildoma atsargumo ir apie vartų judėjimą įspėjanti priemonė.

Mokykitės iš svetimų klaidų

Įrengiant automatinius vartus kurie atsidaro į priekį, reikia giliai įbetonuoti kolonas, kad jų nepajundintų įšalas žiemos metu. Jei kolonas pasvirs, vartai gali persikreipti ir juos teks nuolat reguliuoti. Montavimo tikslumas turėtų būti ne per daug kruopštus. Jei paliksite tik centimetrą tarpui tarp varto dalių, jo gali būti per mažai, todėl geriau palikti šiek tiek atsargai. Planuodami vartų montavimą, pagalvokite kokiomis priemonėmis galėtumėte apsaugoti automatiką nuo vagystės. Tai gali būti skirtingų arba specialių veržlių pritaikymas, suvirinimas ir kitos priemonės apsunkinančios vartų ir jų dalių greitą vagystę.

Automatinius vartus pirkite tik cinkuotus arba nudažytus milteliniu būdu. Priešingu atveju, po 5-7 metų dažai nubluks, metalas ims rūdyti. Bent kartą per metus vartus nuplaukti ir nuvalykite susidariusius grybelius ir pelėsį. Šie dariniai ardo dažų dangą ir dėl to, teks atnaujinti dažniau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>