Generatoriaus gedimas – kaip atpažinti

Generatoriaus gedimas – kaip atpažinti?

Generatorius yra vienas iš svarbiausių automobilio komponentų, kuris valdo visą elektrinę sistemą. Jis tiekia elektrą visiems prietaisams, apšvietimui bei atsako už akumuliatoriaus įkrovimą. Jie gali būti skirti lengvajam automobiliui, sunkvežimiui, kitai sunkiajai bei sodo technikai.

Jeigu ne visiems, tai bent jau didžiajai daugumai automobilių savininkų teko susidurti su automobilio generatoriaus gedimu, kurio priežastys yra dažnai įvairios. Kai kuriais atvejais galimas paties generatoriaus remontas, tačiau kartais tenka jį pakeisti nauju. Generatoriaus kaina priklauso nuo gamintojo, kokiai transporto priemonei yra skirtas bei techninių charakteristikų.

Paprastai gamintojai deklaruoja, kad generatoriaus tarnavimo laikas yra maždaug 150-200 tūkstančių kilometrų. Taigi, kiek ilgai jis gali tarnauti, priklauso tik nuo individualių važiavimo poreikių ir automobilio eksploatavimo ypatumų. Tie, kurie mėgsta keliauti automobiliu į užsienį, paprastai su generatoriaus gedimais susiduria dažniau ir greičiau. O nuvažiuojantiems sąlyginai nedaug kilometrų per metus, gali visai netekti susidurti su šios detalės gedimu.

Yra keletas dažniausiai pasitaikančių automobilio generatoriaus gedimo tipų, o apie šių gedimų atsiradimą signalizuoja tam tikri požymiai. Pagrindinės generatoriaus gedimo priežastys yra generatoriaus dirželio trūkimas, sudegęs įtampos reguliatorius, diodų blokas arba statorius, susidėvėję generatoriaus guoliai.
Apie tai mums praneša pats automobilis ir tai greičiausiai parodomi automobilio skydelyje. Čia generatoriaus gedimo atveju, priklausomai nuo gedimo specifikos, dažniausiai užsidega variklio, akumuliatoriaus simboliai arba užrašas ALT. Užsidegus variklio simboliui, reikėtų nedelsti ir kreiptis į automobilių servisą. Tačiau atskirais atvejais pasiseka mažiau, kuomet dėl generatoriaus gedimo automobilio variklis tiesiog užgesta važiuojant.

Galimi ir kiti gedimų signalai, tokie kaip sulėtėjęs elektra valdomų prietaisų veikimas, prigesęs skydelio apšvietimas bei žibintai, susilpnėjusi garso aparatūra. Taip pat gali atsirasti neįprasti garsai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>